Érkezés

Arrival

Supernatural Movies
2016/10/26

...nem lett egy rossz film az Érkezés, habár most egy kicsit jobban izgulok a Blade Runner 2049 miatt. A hangulata egészen különleges, az akciók teljes kizárásával is sikerült fenntartani szinte végig a feszültséget (ámbár egyetlen apró kis robbanást mégiscsak sikerült beletuszkolni a filmbe, gyanítom a stúdió e nélkül nem engedte volna kigördülni a filmet a gyárból), a lassú és következetes építkezése, valamint a néhol igencsak hátborzongató zenei aláfestése szintén dicséretet érdemel. Több

Movieaddicts.hu
2016/10/29

Az Érkezés egy kellően hangulatos, realisztikus és élvezetes sci-fi, amely lassabb tempója ellenére végig leköti a néző figyelmét. Több

Frappamagazin.hu
2016/11/04

A kanadai Dennis Villeneuve a Blade Runner 2049 feldolgozása előtt összedobott egy fantasztikus űrlényfilmet. Kijelenthetjük, hogy nem fogtok csalódni!

Puliwood.hu
2016/11/05

Értékelés: 8.5/10
Az Érkezés ugyanis úgy végtelenül humánus, hogy közben döbbenetesen letaglózó és úgy marad mindvégig nagyszabású, hogy nem felejt el intim maradni. Több

Revizoronline.com
2016/11/10

Lovecraft sem álmodott szebbet
Az Érkezés, mint a hetvenes évek legjobb hollywoodi filmjei, áthidalja a művészet és a tömegszórakoztatás közé ásott, amúgy is értelmetlen árkot. Több

24.hu
2016/11/11

Ha egyszer tényleg eljönnek az UFO-k, vajon szétlőjük-e őket különösebb ok nélkül?
Vagy megadjuk az esélyt a békés kapcsolatfelvételre? Izgalmas, nyomasztó gondolatkísérlet az Érkezés, ami az év sci-fije lehet. Spoilermentes kritika. Több

Smoking Barrels
2016/11/13

Denis Villeneuve faék egyszerűségű megoldásokkal és játszi könnyedséggel elhozta nekünk azt a moziélményt, amit a gigászi szuperhősháborúk, CGI-pornók és nosztalgiabombák sem voltak képesek. Több

Filmertek.blog.hu
2016/11/14

Értékelés: 8.5/10
Megérkezett az év eddigi legokosabb filmje
Az Érkezés olyan film, amin sokat lehet agyalni. Bár nem túl valószínű a cselekménye, mégis benne van, hogy akár velünk is megtörténhet. Nézőjét nem tekinti hülyének, okosan, még talán azt is mondom, hogy fordulatosan megírt története gondolkodásra késztet. A színészei, főleg Adams remekel. A zenéje csodaszép, a képe is, de itt már elkélt volna egy nagyobb nívójú alkotó, pl. Deakins. Elegáns és sci-fihez mérten annyira lecsupaszított a stílusa, hogy kis túlzással már nem is az. Ez mind nem zavar, viszont érzékeny vagyok arra, amikor kicsit blöffölnek az alkotók, és az szentimentalista töltetű résznél ezt éreztem. Ezt leszámítva viszont tényleg eddig az év egyik legjobbja. Több

Vox.hu
2016/11/17

Az igazán jó science fiction filmek azok, amelyek le tudják hozni a globális problémákat az egyén szintjére, és úgy tudnak mondani valamit a világról, a jövőről és rólunk, hogy közben valami nagyon személyeset mesélnek el. Az Érkezés ilyen mozi. Több

filmtress.blog.hu
2016/11/20

Értékelés: 6.5/10
Értékelésünk - kizárólag Amy Adams játéka miatt és az érdekes történetet elismerve - feljebb kerül közepesnél és így 5 helyett 6,5 lett! Több

Hessteg.com
2017/02/22

Dennis Villeneuve aki a Fogságban-nal majd a Sicario-val korábban már bizonyította, hogy milyen lelki/érzelmi mélységekre képes filmjeiben ha emberekről van szó, ezúttal a tudományos fantasztikum területén bizonyít. (nem mellesleg a Szárnyas fejvadász folytatása mellett ő rendezi majd a Dűne filmet is)

Creepyshake.com
2019/10/03

Végtelenül megható és mély film az Érkezés, amellett hogy nagyon gyönyörűen fényképezett, csodás dallamokkal megálmodott alkotás, amire Amy Adams játéka teszi fel a koronát. Több
A hazai sajtóban megjelent kritikák, egy helyen!