Florida, a paradicsom

Florida, a paradicsom

Stranger Than Paradise

A Florida, a paradicsom című filmben Eva 16 évesen úgy dönt, hogy elhagyja Magyarországot, és Amerikában, pontosabban Ohióban kezd új életet nagynénjénél. Meglátogatja unokatestvérét, Willie-t New Yorkban, de a távoli rokon nem igazán örül a látogatónak. A lány végül megérkezik zsarnokoskodó… Több

Rendező: Jim Jarmusch
Író: Jim Jarmusch
Premier (HU): 1985.10.03.
Cecillia Stark
Danny Rosen
Cecillia Stark

2017.10.22 Deku

Kellemetlenül gyenge lett és ezen az sem változtat, hogy a színészek jók voltak benne. Rémesen rossz lett ez az alkotás. Egészen a végéig csak untatott, az első pár percben már éreztem az fáradtságot.

2017.08.23 ArpiHajdu és Réci

Üzenet Amerikáról

Amikor Jarmusch legutóbbi filmjéről, a Patersonról olvastam, feltűnt, mennyien írják azt, hogy a rendező 2016-os filmje visszakanyarodás a pályakezdéshez, főleg ehhez az 1984-es filmjéhez. Mindkét filmmel a hátam mögött a fenti állítást én is csak me... Teljes kritika

2016.05.05 irodalmialkotas

Egyszer voltam kint Floridában és totálisan hozza az ottani életérzést! Szuper!

A 2004-ben íródott 1001 film, amit látnod kell mielőtt meghalsz címem futó katalógusban is fel van tüntetve a film.Szerző: Norbi

A forgatás kezdetén azokat a film nyersanyagokat használták fel, amelyek Win Wenders korábbi filmjéről (A dolgok állásáról) maradt meg. Szerző: ArpiHajdu és Réci

Az autó, amelyet Eddie kölcsönkér az utazásra, egy 1965-ös Dodge Coronet.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A film közel 2,5 milliós bevételt produkált, amely a meglehetősen alacsony (körülbelül 100 ezer) költségvetéséhez képest egész szép teljesítmény.Szerző: ArpiHajdu és Réci