Stranger Things

Stranger Things

2024.02.24 Bogi

Jó sorozat, amelyben azért vannak félelmetes részek. Én egyedül nem mertem nézni.

2019.07.16 Anti007

a nap véleménye

Demagorgon, jó zene és mindig Coca-Cola!

A Stranger Thingsre simán lehet azt mondani, hogy az elmúlt évek legjobb sorozata. Nehéz behatárolni a film műfaját, de ami biztos, nagyon szórakoztató. A sci-fi/fantasztikus zsáner mellett a Stranger Things magában hordozza a korszak jellegzetes ho... Teljes kritika

2020.09.08 hp

Még mindig tudom várni a negyedik szezont...

Nagyon jól indult a sorozat, az első rész után rögtön jött a második, aztán annyira rákaptunk, hogy az egész évadot egy délután, este, éjszaka alatt bedaráltuk. Aztán jött a második szezon, még mindig jó, de helyenként már kezdett az az érzésem lenni, hogy kezdett elszabadulni a forgatókönyvírók tolla, és nem feltétlenül jó irányba. A remek színészgárda (beleértve a fiatalokat is természetesen) még így is elvitte azért a szezont, a harmadik évadnak pedig kimondottan jót tett az új szereplők bevonása. Viszont erre az évadra már elfogyott Millie Bobby Brown természetes játéka, és ami eddig csuklóból jött neki, ott azt láttam, hogy nagyon színészkedni akar, és ettől nekem hamiskásak lettek a jelenetei, ellenben a többiekkel. A sztori kapcsán éreztem azt, hogy kezdenek kifogyni a bátorságból, nem mernek kiírni olyan karaktereket, akikkel az első évadban csuklóból végeztek, de értem a logikát, a közönség megkedvelte őket és a többi, de nagy híve vagyok a bátor húzásoknak, és abból egyre kevesebb jutott. Összegezve egy zseniális szintről indult, és annak, ami jó volt benne az elején, egy jó részét még meg tudta tartani. Hogy még mindig tudom várni a negyedik szezont, azt jó jelnek veszem, úgyhogy ha 5 csillagot nem is, 4-et nyugodt szívvel tudok adni, plusz egy ajánlást, ha még nem kezdtél bele.

2022.07.10 JRD

Kerülgettem, kerülgettem, félretettem majd végignéztem!

Még ha nem is az évtized sorozata, de kellemes csalódást okozott . Bevallom, nehezen vettem rá magam, hogy amúgy alaposan megnézzem. Vagy ötször álltam neki és pár rész után kábé közepesre értékeltem a sorozatot. Aztán hallottam egy éltes ismerősömet erről a sorozatról beszélni. Nos, az ő hatására vettem végre a fáradtságot, és az elejétől a végégig megnéztem. Hát, örülök neki! A sorozat érdekes (igaz néha kissé döcögős, és a 80-as évek feeling nem jön be) mégis érdemes a figyelemre. Viszont állatira tetszett, hogy rengeteg ismerős és/vagy kedvenc számom köszönt vissza aláfestő zene gyanánt! Persze, itt is van bújtatott ideológia, nagyon okos (és bátor kiskamaszok), de az egész egyben van. A sorozat évadról évadra jól építkezik és számomra nem hatott erőltetettnek. Vannak benne para részek. Érdekes a történet vonala és bevallom, imádom egyik-másik karaktert. A rendőrfőnök a bugyutának látszó mackó (de csak annak tűnik), a fogatlan kölök, akinek olyan dumája van, hogy lehidalsz, a vérmes anya. Az egész csapat egy világmegmentő társulás. Szerintem érdemes megnézni ezt a sorozatot. Misztikus-horroros hangulata miatt pedig hiába állnak a középpontban kamaszok, nem igazán kamaszoknak való ! Nézd meg és döntsd el magad, hogy a Stranger Things megéri e a ráfordított időt! Szóval, filmre fel és jó szórakozást!

2021.02.21 Eastern79

Veszélyesen jó

Tizi és a többiek története annyira jól ki lett találva, hogy ha könyv lenne, azt mondanám, "olvasmányos". De mivel – hála az égnek – filmsorozatról beszélünk, egy sor más összetevő is hozzájárult a sikerhez. Először is Winona Ryder annyira jó, mint talán egyetlen mozifilmjében sem, sorozathoz képest nagyon igényes a látvány, valamint a filmzene is megér egy misét. A gyermekszínészek néha még a nagyokat is felülmúlják ebben a sci-fi-horror-fantasy-akció-kaland-tini-thrillerben, ráadásul a rendezés is olyan piszok jó ritmust talált el, hogy az első évadot gyakorlatilag egy hétvége alatt néztem meg. Ha van letehetetlen könyv, akkor ez a sorozat abbahagyhatatlan, ha egyszer ráéreztél az ízére.

2017.07.18 Orosz István

Én merem állítani, hogy 2016 legjobb sorozata. Nekem alapból tetszik a sztori, na meg a látvány tehát a ruházat a bútorzat a kocsik, annyira élethűen tükrözik vissza, a nyolcvanas éveket, hogy én nem is láttam még ilyet egy filmben sem. És ez a 8 rész szerintem nagyon ütött.

2016.08.26 dulkap

Nem állítom, hogy az utóbbi évek legjobb sorozata, de az is igaz, hogy nem tartozom a sorozatfüggők közé. A forgatókönyv kicsit gyengécske és erőltetett, de azért élvezetes kis történet, remek karakterekkel. (Nálam Dustin vitte a prímet.) Viszont han... Több

2017.04.10 indingo

Remekül felépített sorozat volt. A kor és a stílus jól el lett találva. A történet végig pörgős volt. A szereplők végre nem tipikus szép gyerekek voltak. A duci csajról azért jól elfeledkeztek az alkotók

Nagyon tetszik a nyolcvanas évek hangulata, kifejezetten jó a film vonalvezetése, érdekesek a szereplők. Végig feszültség alatt tartja a nézőt, és nem enged a tempó feszességéből. Remek párbeszédek, szép képi világ. Ajánlott kategória.

2021.09.23 Klauka89

Zseniális

Ez a sorozat valami fantasztikus. Egész nap tudnám nézni, és néztem is már kétszer, és már egyre jobban várom a negyedik évadot. Ám azt beismerem, hogy amikor elkezdtem nézni, az első rész után kb. olyan furán néztem, mint amikor a Kór c. sorozatot kezdtem. És a végén néztem bambán, hogy "mi volt ez?". Aztán persze beszippant... Kihívás spoiler nélkül körbeírni azt, ami ebben a sorozatban várja a nézőt, az a légkör, a 80-as évek stílusjegyei impozánsan jelennek meg. A ruhák, a hajak... és a srácok. Mindet imádtam valamiért. A kedvencem Tizi, Max és Dustin volt. Jó ég, Dustin, a beszédhiba, és ahogy az iránytűk működéséről beszélt! A legjobb női szereplő díját egyértelműen Winona Rydernek adnám (Joyce Buyers), és a szinkron (Zsigmond Tamara) nagyon illik hozzá. A zenék is nagyon találóak, és vannak benne igencsak megindító részek. Ja, és Robin Ethan Hawke és Uma Thurman lánya. uʍop ǝpᴉsdn ǝɥʇ uᴉ llɐ,ʎ ǝǝs Stranger Things returns in 2022. ❤️ * UPDATE 2022.07.03 * Nagyon-nagyon vártam az utolsó két részt, és megint nem csalódtam! Ezek a részek is nagyon egyben voltak, imádtam, hogy az utolsó rész 2:22'. A második részben le nem tudtam venni a képernyőről a szemem, hatalmasakat néztem, nem akarok spoilerezni, de volt akiért megszakadt a szívem! A végét pedig szó szerint végigsìrtam, olyan meghatò volt. És most várhatunk megint legalább egy évet!

2017.08.17 Deku

Egész szuper sorozat lett, kissé lassan indult be de nem sokáig kellett várni az izgalmas és pörgős történetre. Nagyon szuperek voltak a karakterek is én imádtam.

2020.11.14 Robinson76

Ez tényleg zseniális!

Egy remek korszak; szenzációs zenékkel ad kitűnő hátteret ennek a jól építkező, szenzációs karaktereket megformáló, gyerek/tini színészeket szerepeltető, szuper szériának. Ahogy az általában lenni szokott, itt is az első szezon a legerősebb, de sok sorozattal ellentétben ebben sikerült megközelítőleg tartani az amúgy magasra tett színvonalat. Mindenkinek csak ajánlani tudom, a pontszáma is önmagáért beszél.

2017.05.20 Szilonka

Millie Bobby Brown berobban Holywoodba. A sorozatot imádtam, remekül ki volt dolgozva és a karakterek is kedvelhetőek voltak, holott a gyerekszereplők sokszor idegesítőek.

2019.09.05 dailyfilmsan

A 80-as évek popkultúrális elemeivel megszállt gyermeksorozat hirtelen robbant be 2016-ban. Kezdeti sikereitől nem lankadva az óta 3 évadon keresztül követhetjük a gyerekek és 11-es fejlődését. Szerintem ez a sorozat belenyúlt a Joly Jokerbe. Gyereke... Több