Szalmakutyák

Szalmakutyák

Straw Dogs

A Szalmakutyák című filmdrámában Amy elveszíti édesapját. Ezt követően a lány és férje hazaköltözik Amy szülővárosába. Nehezen megy a beilleszkedés; nem igazán találják helyüket a kis közösségben. A lakosok örömmel és szeretettel fogadják őket. A problémák… Több

Forgatókönyvíró: David Zelag Goodman, Sam Peckinpah
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier: 1971.11.25.

Szalmakutyák  (2011)

2023.12.31 polgy

Páratlanul béna házaspár

Én valahogy nem tudtam túllépni azon, hogy mit keres a két főszereplő egymás mellett. Egy átlagosan szerencsétlen matekzseni, és az enyhén szólva is ledér leányzó. Mivel itt leesett nekem a lánc, így nem is tudtam igazán élvezni a filmet. Aki ezen túl tud lépni, és élvezi a korai 70-es évek alkotásait, az biztosan jól fog rajta szórakozni, nekem ez most nem jött be.

2017.03.15 cody0507

Ez a film levetkőzik mindenfajta konvenciót, ami a horrora és a thrillerre jellemző szokott lenni. Egyszerűen hátborzongató az atmoszférája és Dustin Hoffman alakítása csak még rátesz erre egy lapáttal. Zseniális film!

Korszakos erőszakfilm, amit látni és érteni kell

Hogy végül is (szerintem persze) miért van ennyi „szingli” ember a Földön. Na, azt nem tudom, de az biztos, hogy aki éppen válaszút előtt van, és mondjuk véletlenül megnézi egy randi után ezt a filmet, lehet, hogy a letiltás funkciót gyorsabban beka... Teljes kritika

2019.10.13 Charvi30

Nekem egy picit túlságosan a korai Alfred Hitchcock filmjeit idézi meg, amit nem feltétlenül tartok követendő példának. A történet nekem sok helyütt egy picit leülepszik és emiatt nem képes állandóan lekötni a figyelmemet. Ami pedig jó is lenne, az meg eléggé hosszan kitartott, nem túl félelmetes pillanatai a filmnek,

A film szerepel Steven Jay àltal szerkesztett, 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című filmkritika gyűjteményben.Szerző: Bogi87

David szerepére Jack Nicholson-t, Donald Sutherland-et, Sidney Poitier-t is felkérték, Amy szerepére pedig Diana Rigg-et, Helen Mirren-t és Charlotte Rampling-t.Szerző: Bogi87

A film címét egy kínai filozófustól, Lao-ce-tól vették, az idézet így szól: "A bölcs ember sem emberséges, úgy bánik az emberekkel, mint afféle szalmakutyákkal."Szerző: Bogi87

Nagy-Britanniában a film 1984-től 2002-ig be volt tiltva.Szerző: Bogi87