Merülés a szerelembe

Bady

Reda Kateb
Reda Kateb
Alicia Vikander

Egy ablaktalan szobában Afrika keleti partjainál James More-t dzsihadista harcosok tartják fogva. Több ezer kilométerre Grönlandon Danielle Finders mini tengeralattrájóval készül az óceán fenekére merülni. Gondolataikban mindketten az előző év karácsonyára emlékeznek vissza, amikor egy… Több

Rendező: Wim Wenders
Író: J.M. Ledgard
Forgatókönyvíró: Erin Dignam
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Németország, Franciaország, Spanyolország
Premier (HU): 2018.06.21.

2020.08.28 Szilonka

Ilyen különleges szereposztásban ilyen vérszegény filmet csinálni. Az eleje még tetszett, de vége elég zavarosra sikeredett.

2018.08.04 indingo

Annyira semmilyen, hogy az már fáj. A története rém gyenge és érdektelen. A színészek az egyik kedvenceim, de így is csak 2 pont.

2019.01.10 Bazzzsi

A története igazi romantikus dráma. A hangulata engem beszippantott, de a történet kevésbé. Így közepes.

2018.10.30 VvV

Eléggé darabos a film története. Hamar összejön a párocska, majd szétválik és elmarad az újbóli egymásra találás.

2018.08.26 Lonka

Sajnos eléggé unalmas és semmitmondó történet, ahol az érzelmek sem jönnek át.

A film összbevétele 852 319 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 3 941 901 forintot termelt. A hazai mozik összesen 3 500 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film alapjául szolgáló regényben Danielle Flinders karaktere ausztrál-karibi származású. A főszerepet azonban egy svéd színésznő, Alicia Vikander alakítja. Szerző: hp

J.M. Ledgard azonos című regényének filmadaptációja. Szerző: hp

A film forgatása 2016. április 12-én kezdődött meg. A stáb dolgozott Franciaországban, Németországban, Spanyolországban, a Feröer-szigeteken és Dzsibutiban is. Szerző: hp

A Merülés a szerelembe világpremierje 2017. szeptember 10-én volt a Torontói Nemzetközi Filmfesztiválon. Szerző: hp

Értékelés: 5.5/10
(2018. 06. 30.)
Nem igazán ajánlom a Merülés a szerelembe című filmet, maximum otthonra háttérzajnak, vagy elalvós filmnek tudom elképzelni. Aki viszont mégis beül rá, ne egy romantikus filmre számítson, így a zsebkendőket sem igazán kell elővenni, nyugodtan lapulhatnak a táska alján is. Több

(2018. 06. 27.)
Wim Wenderstől megszokhattuk már, hogy pont annyira izgatja a fikció világa, mint a dokumentumműfaj. A Merülés a szerelembe című mozija egyszerre próbál eleget tenni az ismeretterjesztésnek és a melodrámai kívánalmaknak. Több