Suffragette
Amy Ryan
Amy Ryan
Michael Kelly
Carey Mulligan

A szüfrazsett egy dráma a feminista mozgalom úttörőiről, a nőkről, akik kénytelenek voltak titokban szerveződni, hogy elkerüljék az állam haragját. Ezek az asszonyok munkások voltak, nem az úri, kiművelt körök tagjai, és semmi értelmét nem látták a békés tiltakozásoknak. Úgy hitték, a valódi… Több

Rendező: Sarah Gavron
Író: Abi Morgan
Ország: Egyesült Királyság, Franciaország
Premier (HU): 2015.11.26.

2024.02.06 Dorkateo

A történet megrendítő. Nők olyan áldozatot hoztak a saját és a többi nő jogai érdekében, ami messze túlmutat a hősiességen. Ugyanakkor nem vagyok meggyőződve róla, hogy az erőszak a megfelelő út. Filmként sajnos csak átlagos lett.

2018.02.07 Artemisia

A film egy újabb érv a szüfrazsett-mozgalom dicsérete mellett. Szórakoztató-alkotásként is csak jót lehet mondani róla, hiszen feszült cselekményvezetés mellett mélyen szántó érzelmeket, erőteljes drámai elemeket ad át egy megható, érdekfeszítő törté... Több

2017.07.30 Berto49

Minden megértésem és sajnálatom a filmen ábrázolt hölgyeknek, mert szörnyű sorsuk volt, de valahogy nagyon sablonosnak éreztem a történetük vászonra vitelét. Olvastam a mozgalom egyik vezéralakjának, Emmeline Pankhurst rövid életrajzát, megdöbbentő, ... Több

2015.11.18 [email protected]

Érzelmileg megfogó történelmi dráma érdekes témával. Remek rendezés és színészi alakításban is hozza a színvonalat. Magával ragadott és igazi élményt nyújtott a film.

2016.11.25 Ercsi

Igazán érdekes darab A szüfrazsett és a dolog érdekességét tovább fokozza, hogy női rendező készített ez alkalommal filmet a nőkről, elsősorban a nőknek. De ettől még egy férfi is jól szórakozhat rajta.

A film főhősét alakító Carey Mulligan az Elle magazinnak adott interjújában elmondta, hogy meglátása szerint az elmúlt száz évben a női egyenjogúságot illetően nem sok előrelépést történt. "Férfiaknak nem szoktuk mondani, hogy nahát, milyen erős férfit játszottál. Az, hogy csodaszámba megy, ha sikerül felmutatni egy erős nőt, szerintem kész őrület. Én is főleg olyan szerepajánlatokat kapok, ahol valakinek a feleségét vagy a barátnőjét kellene eljátszani. Ez engem nem érdekel: én a főhős akarok lenni!" A női egyenjogúság mellett az utóbbi időkben olyan sztárok emelték fel a hangjukat, mint Patricia Arquette, Maggie Gyllenhaal, Jessica Chastain vagy George Clooney. (forrás: UIP)Szerző: hp

(2015. 11. 28.)
Konyhában a helye?
A szüfrazsett címéhez hűen harcos dédanyáinknak állít emléket, avagy konyhától a közéletig. HUNGLER TÍMEA KRITIKÁJA. Több

(2015. 12. 27.)
Girl power
Jól tudjuk, a mosónők korán halnak – voltak azonban Nagy-Britanniában olyanok, aki ebbe nem akartak beletörődni. Róluk szól A szüfrazsett. Több

(2015. 11. 26.)
Nem kapunk hatalmas drámai fordulatokat, de néhány szívet-tépő jelenet képes átsegíteni az amúgy olykor unalomba fulladó részeket. De A szüfrazsett egy olyan film, ami a mozitermet végignézve látszólag nőknek szól, de valójában nőkről szól és mindenkinek ajánlott a témakör mivolta miatt. Több

Értékelés: 7.5/10
(2015. 12. 03.)
Alig hittem, mégis igaz, hogy a nők szavazati jogát kiharcoló szüfrazsett mozgalmakról száz év alatt ez idáig egyetlen mozifilm sem készült, míg mondjuk a fekete polgárjogi mozgalmak témájában szinte minden évben napvilágot lát egy-egy mozgókép. Ezen a siralmas helyzeten próbál változtatni A szüfrazsett című mozi. Több

(2015. 11. 24.)
A kor, amikor keményebb volt nőnek lenni, mint valaha
Nem könnyű és szórakoztató film tehát a Szüfrazsett, de annál fontosabb és értékesebb, amit minden nőnek és férfinak meg kellene néznie – együtt. Több