Sully - Csoda a Hudson folyón

Tommy McInnis
Laura Linney
Laura Linney
Tom Hanks

2009 januárjában egy meghibásodott repülőgép pilótája csodával határos módon tette le a gépet a Hudson folyóra, mellyel 155 utas életét mentette meg a biztos haláltól. A kapitányt a média hősként ünnepelte, azonban az ellene indított vizsgálat derékba törte a karrierjét. Valós események alapján.

(hp)

Forgatókönyvíró: Chesley Sullenberger, Jeffrey Zaslow
Premier (HU): 2016.09.08.

2024.04.08 Tomipapi

Nem gondoltam volna, hogy egy ilyen rövid kis eseményből egy ennyire klassz teljes mozifilmet tudtak csinálni, ami nézhető, izgalmas és érdekes is egyben. Jó választás volt a részemről...

2021.02.21 Yosihiro

Csoda

Ismét egy valós eseményre támaszkodó film. A sztár színész miatt mondhatom, valamit lökött a filmen. Szerintem Tom H. itt azért nagyot alakított, és a film mondanivalójával tudott azonosulni. Igazából a címe már el is árulta a film csattanóját, így e... Teljes kritika

Eastwood egy amerikai hős!Az egész élete,a munkássága.De úgy látom szívesen belenyúl az ilyen filmekbe is. Jó film,Hanks is zseniális benne,de nem egy többször nézős film. Nem lehetsz hős,ha útjában állsz a PÉNZNEK,és a HATALOMNAK! És ez a lényeg!

2017.04.10 indingo

Nem volt rossz film, de még egyszer nem nézném meg. A felépítése tetszett, hogy nem az első öt percben mutatták meg a balesetet. Elképesztő, hogy még meg is hurcolták a pilótát.

2019.01.19 Thibo84

Clint Eastwood és Tom Hanks neve garancia arra, hogy egy tökéletes filmet kapjunk. Tom Hanks is azon színészek közé tartozik, aki bármilyen szerepben megállja a helyét. Tetszett, hogy a balesetet nem egy az egyben, a film elején mutatják meg, hanem szép fokozatosan adagolják.

A film összbevétele 240 797 623 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 61 843 680 forintot termelt. A hazai mozik összesen 44 677 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A filmet nagyjából 60M $-ból forgatták 2015. szeptember 28. és 2016. április 29. közt. Szerző: dulkap

Laura Linney és Aaron Eckhart korábban már dolgoztak együtt a Dumagép (1993) című sorozatban, ahol egy párt alakítottak.Szerző: dulkap

Az 1982-es Tűzróka óta az első Clint Eastwood filmrendezés, aminek nem Joel Cox volt a vágója. Szerző: dulkap

Tom Hanks és Brett Rice korábban már szerepelt együtt Forrest Gump (1994) című filmben, ahol Rice Gump középiskolai futballedzőjét alakította. Szerző: dulkap

(2016. 09. 08.)
Öveket becsatolni!
Clint Eastwood legújabb filmje, a Sully profin szállítja az izgalmakat, a nemzeti heroizmust és a szeptember 11-i áthallásokat – nem véletlen hát a premier dátuma. HUNGLER TÍMEA KRITIKÁJA. Több

Értékelés: 7.5/10
(2016. 09. 18.)
Legalább jó sokszor láthatjuk azt az ominózus 208 másodpercet, és nem lehet megunni: sem a benne összesűrűsödő feszültség és emberi dráma miatt, amit Eastwood és Hanks is a szakmai tudásuk legjavát adva mutatnak meg — sem a fantasztikusan kivitelezett látvány miatt, melynek révén aprólékosan láthatjuk, amint végre egy repülős vészhelyzetnek jó vége... Több

Értékelés: 8.5/10
(2016. 09. 08.)
Sully – Csoda a Hudson folyón
Hanks másodszor kapitány, és neki is fekszenek az ilyen filmek (Phillips kapitány, Kémek hídja stb). Vagyis ez egy remek találkozás, hiszen ők ketten még nem dolgoztak együtt. Csak így tovább! Több

(2016. 10. 02.)
A Sully tehát folytatja a veterán direktor az Amerikai mesterlövésszel megkezdett tendenciáját: részeiben remek és különleges, egészében felemás és kiszámítható. Több

(2016. 10. 02.)
Sully
A Sully nem rossz film. A Puskinban néztük meg a minap és mindketten nagyon szerettük a feleségemmel. Ugyanakkor meg kell mondanom, hogy nem is kifejezetten jó film. Van hangulata, okot ad az elgondolkodásra, de éppen ezért esendő is, mert a válaszai a saját maga által feltett kérdésekre meglehetősen korlátoltak. Több
Szuperszex
2024