Kamaszkorom legszebb nyara

Kamaszkorom legszebb nyara

Summer of '42

Hermie 1942 nyarán éli gondtalannak tűnő kamasz életét, amely nem szól másról, csak a megismerésről. Két éretlen barátjával összefogva – leginkább könyveket bújva - a fiú megismeri a szerelmet, az udvarlást, a női test szépségét, a szexualitást és a… Több

Premier (HU): 1974.01.31.

2021.10.18 Pál Zsombori

Ezt a filmet minden kamasznak látnia kellene.

2019.05.01 Yosihiro

Az élet néha egy nagy seggberúgás...

Remek megjelenítése ez az 1942-es éveknek azt hiszem. A háború a szerelem és a serdülökor idöszakát ölelei fel a film. A történet egyben lehet "oktató" és drámai is de mindenképpen egy romantikus filmet kapunk. A fiatal srácok nyári vakációja közben átlépnek a serdülökor határán és ugyan még nem érett férfivá válnak de kapnak egy olyan emléket a nyártól ami feledhetetlenné válhat számukra. A film története jól felépített és a nézöt hol felemeli a végén pedig drámai hatások elé állítja. Ez a szinészi alakításokban igazából nem emelkedik ki. Egy közepes filmet kapunk ami igazából nem tud feljebb emelkedni mert ugyan várnánk a serdülökor ritmikus és akciódus jeleneteit de a végére egy komoly és drámai befejezést kapunk egy szép nyári emlékröl. Összeségében a film helyszine és fényképezése, vágása nekem nem tetszett igazából ebböl többet ki lehetett volna hozni. A történet ami vezeti a filmet és tartja magát a közepes szinvonalhoz. Ezért a három csillagnál többet nem tudok adni erre az alkotásra. Nézhetö kellemes film amiböl igazából nem ragad meg semmi csupán a történet ami drámaian romantikus. Aki kedvelei az ilyen tipusú filmeket akkor nagyon jól fog szórakozni. Üdv Yosi

2016.09.18 ArpiHajdu és Réci

Egy aranyos film, egy '70-es évek eleji coming-of-age mozi, amely az elején vígjátékként aposztrofálja magát, majd a végén csavar egyet, s átmegy drámába. Adva van három kamaszfiú, akiknek a nyári szünete éppen a szokásos mederben akarna folyni, csak... Több

Stanley Kubrick Ragyogás című filmjének női főszereplője, Wendy a Kamaszkorom legszebb nyara című filmet nézi a tv-ben az egyik jelenetben. (Éppen azokat a képsorokat láthatjuk a filmben, amikor Hermie segít Dorothy-nak cipekedni a boltból hazafele menet).Szerző: ArpiHajdu és Réci

Bryan Adams "Summer of '69" című dalát a film inspirálta.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A filmhez folytatás is készült Class of '44 címmel, amely Herman Raucher és Oscar Seltzer főiskolai élményeit mutatja be. A filmhez a Kamaszkorom legszebb nyara stábjából Raucher csatlakozott, aki megírta a forgatókönyvet, valamint Jerry Houser-t és Gary Grimes-t is viszont láthatjuk a főbb szerepekben. Oliver Conant is feltűnik egy pár perc erejéig. Szerző: ArpiHajdu és Réci

A filmben (és a regényben is egyaránt) Oscar (Oscy) Seltzer-nek állítanak emléket, akit a koreai háború idején lőttek le barája, születésnapján. Raucher azóta nem ünnepelte meg egyetlen születésnapját sem.Szerző: ArpiHajdu és Réci