Super Size Me

Morgan Spurlock a saját bőrét viszi vásárra, hogy bemutassa az amerikai gyorsétterem láncok sötét oldalát. Útra kel és 20 amerikai nagyvárosban készít interjúkat feltárva a gyorséttermek világának rejtett titkait. Eközben azonban saját magán is kísérletet végez. Útja során csak McDonaldsban eszik,… Több

Premier (HU): 2004.07.29.

2023.09.16 Di Canio

Tanulságos film, kötelezően le kéne vetíteni az iskolákban. Sok gyerek lesz függő ezektől a mű kajáktól. Néha persze mindenki eszik ilyet, de ha túlzásba viszi valaki, az így járhat.

2022.03.31 JRD

Mindenkinek!

Mert erről is kell, hogy beszéljünk! Sokan a gyorséttermi kajákon élve azt gondolják, hogy nem lesz bajuk. Nos, itt az élő példa, hogy de. Érdemes megnézni, és bizony van mit tanulnunk belőle! Szóval filmre fel, és jó szórakozást!

2017.03.14 GedyPapa

Nagyon hatásos film, amely eléri a célját az elrettentést attól, hogy valaki túlontúl is sokat fogyasszon a McDonald's termékeiből. Hiszen a kísérlet célja nem az volt, hogy azt a havi egy sajtburgert ne fogyassza el az egyszeri vásárló, hanem annak... Több

2016.03.30 Toncsi

Érdekes film volt, és elég drasztikusnak találtam, hogy a fickó így kockára tette az egészségét. Nem biztos, hogy annyira megérte, de legalább bemutatta, milyen hatással is van ránk a sok szemét, amit minden nap megeszünk. Mondjuk ne gondoljuk, hogy a bolti leértékelt párizsi sokkal egészségesebb.

2016.06.26 totykos

Kicsit hatásvadász volt számomra ez a film, nagyon úgy éreztem, hogy nem akar egy kiegyensúlyozott képet adni és meghallgatni minden oldalt, hanem inkább a saját elképzeléseit akarja propagálni. És persze nem azt mondom, hogy én a mekivel vagyok, de azt hiszem a dokumentumfilm készítésnek mégsem így kellene működnie.

Morgan Spurlock 250 órányi anyagot forgatott le. Ennek 0,66%-a látható a filmben.Szerző: kázsé

Morgan Spurlock ötlete a film elkészítéséhez egy tévéhíradóból jött, ahol arról számoltak be, hogy két tinédzser bepereli a McDonald's-ot azért, mert az túlsúlyossá tette őket.Szerző: kázsé

Morgan Spurlock hat héttel a forgatás kezdete előtt felhagyott azzal, hogy alkoholt igyon.Szerző: kázsé

Ez a film az első héten legtöbb bevételt hozó dokumentumfilm volt Ausztráliában a bemutatáskor.Szerző: kázsé