Superman II

A rendkívül sikeres első rész után Superman visszatért, hogy újra megmentse a világot. Hősünk rátalált a szerelemre, Lois-szal boldogan élik az életüket, azonban a nő leleplezi Clark Kent titkát. Miután Superman nemezise, Lex Luthor kiszabadul a rabságából, szövetkezik három különleges… Több

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság, Kanada
Premier (HU): 1992.07.31.
Több

2019.04.03 Thibo84

Míg a Richard Donner féle verzió inkább úgy tűnt nekem, mintha az érzelmekre alapozna, addig Richard Lester a látványra fektette a hangsúlyt. Több akció, több Superman. Ugyan nem hozza az első rész színvonalát, de a több – és az akkori kornak megfele... Több

2018.08.21 erahurka

Egy nem túl erős darab teljesen átlagos folytatása. Állítólag ezek klasszikusok, de engem valahogy nem tudtak elkapni. A Man of Steelt szívesebben nézném újra mint ezt.

Richard Lester azt állította, hogy sosem hallott Supermanről, mielőtt Richard Donner helyére felkérték. Azt mondta, hogy gyermekkorában a szülei nem engedélyezték neki a képregények olvasását.Szerző: Thibo84

Richard Donner eredetileg írt a filmbe egy jelenetet, melyben Superman az apjával beszél, de miután Marlon Brando beperelte Donnert és a stúdiót, a színész jeleneteit törölték, és Superman anyjával helyettesítették. Brando jeleneteit láthatjuk a Superman II: A Richard Donner-változatban(2006), valamint a Superman visszatérben (2006).Szerző: Thibo84

Eve Teschmacher teljesen eltűnt a történetből, miután Lex Luthorral elhagyta a Magány erődjét. Soha nem is említették többé. Ez annak köszönhető, hogy Valerie Perrine felvételeit Richard Donner filmezte, aki a befejezés előtt kirúgta.Szerző: Thibo84

John Williams elkötelezte magát A Birodalom visszavág (1980) és Az elveszett frigyláda fosztogatói (1981) zenéjének megírására, ezért nem tudta vállalni a 2. részt. Williams azonban engedélyezte Salkinds számára az eredeti zenék használatát, és ő ajánlotta Ken Thorne-t, személyes jóbarátját, hogy összeállítsa a film zenéjét.Szerző: Thibo84