Utam az iskolába

Utam az iskolába

Sur le chemin de l'école
TomÁcs

Négy kisgyerek, a kenyai Jackon, az argentin Carlito, a marokkói Zahira és az india Samuel fényévekre él egymástól, és sosem találkoztam. Életük közös pontja, hogy mindannyiuknak óriási távolságot kell megtenniük, hogy eljuthassanak az iskolájukban. Lóháton, gyalog… Több

Rendező: Pascal Plisson
Forgatókönyvíró: Marie-Claire Javoy, Pascal Plisson
Ország: Franciaország, Kína, Dél-afrikai Köztársaság, Kolumbia, Brazília
Premier (HU): 2015.04.09.

2019.06.02 petraszab

Az ilyen dokufilmek után érzem hogy milyen szerencsés vagyok, hogy hová születtem és sokszor mégis milyen elégedetlen. Érdekes story.

2017.12.30 indingo

Az elképzelés érdekes lehetett volna. Én több nemzet kisdiákját is bemutattam volna, európaiakat is, hogy még erősebbek legyenek a kontrasztok. Egy amerikai kisdiák luxus élete vagy éppen a gettóban töltött napjai is belefértek volna.

2018.04.18 TomÁcs

Nem egy szokványos dokumentumfilm. Szerencsére nem akart több lenni, mint ami és nem húzták el túlságosan a mondanivalót. Örülök, hogy megnéztem.

2019.03.15 Timcsi

Azok figyelmébe ajánlanám, akik sírnak, hogy a gyereknek 30 percet kell az iskolába utaznia és mennyire le vannak terhelve a kölykök.

2015.11.19 kasztni

Őszintén szólva én valami jobbra számítottam. Az alaptörténet nagyon tetszett, ezért is nézte meg, de akármilyen jó is az ötlet, a megvalósítás nagyon üres és lapos lett.

(2015. 04. 10.)
Nem kíséri őket Pom Pom
Gyerekek, akik már suliba menet is sok mindent tanulnak – mi pedig tőlük. A mozikban az UNICEF-mozgóképeslap, a kelleténél erőteljesebb pedagógusi attitűddel. Több

Értékelés: 0.8/10
(2015. 04. 10.)
A tudásszomj tanmeséje
Milyen sokat nyavalyogtunk mi is annak idején, ha túl sok volt a házi feladat, vagy korán csörgött az ébresztő az iskola miatt. Pedig nekünk nem is kellett vadállatok elől menekülve menetelnünk 18 kilométert reggelente, hogy beérjünk a suliba. Több

(2015. 08. 04.)
Cézar–díjas film olyan gyerekekről, akiknek az iskolába eljutni sokkal nehezebb, mint végigülni az egész napot a padban. Több