Osvárt Andrea
Osvárt Andrea

A hűtőgépgyártók prágai nemzetközi konferenciáján két szinkrontolmács napja gyakorlatilag ugyanúgy indul, ahogy az összes többi. A közönség közül csupán egy csinos nő hallgatja őket, de váratlan események merülnek fel rövidesen.
Tóth Barnabás rövidfilmje a 6. Friss Hús Nemzetközi… Több

Rendező: Tóth Barnabás
Forgatókönyvíró: Tóth Barnabás
Ország: Magyarország
Premier (HU): 2019.04.11.
Forgalmazó: Vertigo

2020.12.06 Bakó Zoltán

Pozitívuma, hogy rövid

Én nem estem hanyatt a kisfilmtől. Annyira nem érdekes a szinkrontolmácsok munkája, hogy perceken keresztül nézzük egy poénért. Ráadásul kiszámítható a "történet", kb. annyira poénos vagy meghökkentő, mint egy kocsmai sztori... holnaputánra elfelejted. Díjat semmiképp sem érdemel.

2019.09.11 Timon

A legjobb magyar rövidfilmek egyike

Tartalmaz cselekményelemzést. Színészi játék,és az érzelmi kifejezések szembetűnőbb kimutatása,valamint a történet végén egy meglehetősen erős csattanó. Végig úgy mozog a kamera,hogy eléggé beleképzeltem magam a karakterek helyébe,olyannyira,hogy elsőre nem is igazán vettem észre,hogy már nem a hallás utáni tolmácsolásra koncentráltak,hanem arra,hogy a hölgynek kedveskedjenek. Néhol már a romantika megnyílvánulása is kezdett megmutatkozni,ahogy kedveskedtek. És ahogy említettem,a végén a csattanó. Egy tökéletes alkotás lett ez.

2019.04.11 lord777

Egyáltalán nem akarom lehúzni a film, de szerintem pont az hiányzott belőle, ami egy rövidfilm esszenciális alkotóeleme, mégpedig az ütős tartalom, amely valamilyen módon reflektál egy bizonyos társadalmi helyzetre. Ettől függetlenül szerintem jól összerakott film, amit mindenképp érdemes megnézni.

2019.04.12 kukori777

Ami nálam bejött az a rövid játék idő ellenére való intenzív hangulatteremtés, ezt nagyon eltalálta a a pár perces film, de maga az alaphelyzet, és az ehhez kapcsolódó cselekmény kibontakozás és persze a csattanó nekem eléggé elnyűttnek tűnt. Nincs e... Több

2019.04.09 matrosh1980

Igen életszerű megvalósítás, bár kissé esetlen... Az viszont meg kell hagyni, hogy remek atmoszférája van, rögtön elkap a hangulata, ami azért nálam időbe szokott telni, ez a rövidfilm pedig megcsinálta. Szóval négyesnél rosszabb értékelést nem tudok rá adni.

A Susotázs szerepelt a legjobb 10, Oscar-jelölésre pályázó élőszereplős rövidfilmek sorában. Szerző: hp

A susotázs a francia "chuchotage" szóból származik, ami a szaknyelvben a suttogó szinkrontolmácsot jelöli, aki technika nélkül, élőben fordítja az elhangzottakat a megbízók számára. Szerző: hp

A Susotázst számos A-kategóriás filmfesztiválon bemutatták, egyebek mellett Manhattanben, Berlinben, Edinburgh-ben és Innsbruckban is. Szerző: hp

A film hazai premierjére 2018. április 4-én került sor a Friss Hús Budapest Nemzetközi Rövidfilmfesztivál keretein belül. Szerző: hp

A Susotázs Gaspar Noé Eksztázis című alkotásának kísérőfilmjeként került a hazai mozikba. Szerző: hp

(2019. 04. 23.)
Szavak, amelyeket senki nem hall
Ötlete, mondanivalója és jelentősége szempontjából tehát óvakodnék világszínvonalúnak nevezni a Susotázst, ugyanakkor megvalósításában abszolút a filmkészítés magasiskoláját képviseli. Több
Love – Szerelmesen
2016