Mocsárlény

Mocsárlény

Swamp Thing

Egy vegyianyag hatására egy kutató mocsári szörnnyé változik.

(dulkap)

Ray Wise
Nannette Brown

2021.07.19 Kóborló

Kezdetleges képregény-adaptáció

A képregény-adaptációk a 2000-es évek elejétől képezték egy igencsak megkerülhetetlen rétegét a filmgyártásnak (legfőképpen pénzügyileg), de fontos megemlíteni, hogy már a 70-es évektől elkezdték a filmre adaptálásukat. Talán a 70-es és a 80-as évekb... Teljes kritika

2018.11.04 Márton

Anno annak idején még a VHS aranykorában én is láttam eme "gyöngyszemet"! Nem is oly rég ismét megnéztem, mert hát már szinte már semmire nem emlékeztem belőle csupán annyi maradt meg, hogy gyerekkoromban tetszett! Sajnos azt kell hogy írjam, hogy ez... Több

2016.01.28 kórica

Félelmetesen rossz, rettentő unalmas, rettenetesen gagyi, szó szerint nézhetetlen. Nulla technika, csak béna jelmezek, ráadásul még kreativitás sincs ebben a filmben.

Egy interjú során a rendező, Wes Craven (1939–2015) elmondta, hogy nagyon nehéz volt számára a forgatás, mert a producerek folyton azon voltak, hogy minél alacsonyabban tartsák a gyártási költségeket, emiatt semmilyen kreativitást nem engedtek neki a forgatás alatt. Pedig Cravennek rengeteg ötlete volt, hogy miket tartalmazhatott volna még pluszban a film, de ezen ötleteire a producerek végül nem bólintottak rá.Szerző: Kóborló

A rendező, Wes Craven (1939–2015) egyáltalán nem ismerte a forgatás előtt a film alapjául szolgáló képregényeket.Szerző: Kóborló

A film rendezője, Wes Craven (1939–2018) felesége, Mimi Craven is feltűnik egy apróbb szerepben a filmben.Szerző: Kóborló

A film rendezője, Wes Craven (1939–2015) fejében e film forgatása alatt kezdett körvonalazódni a következő filmje története, ami nem más volt, mint a híres Rémálom az Elm utcában című horrorfilm. Szerző: Kóborló

(2019. 07. 09.)
Az eredeti Mocsárlény képregények rajongóinak meg aztán főleg nem. Ebből kiindulva el sem tudom képzelni, vajon milyen lett volna a Wes Craven-féle Doctor Strange, mert amúgy egy ilyen terve is volt a mesternek. Több