Swiss Army Man
Daniel Radcliffe

Egy reményét vesztett ember, aki a vadonban rekedt, összebarátkozik egy holttesttel, és egy szürreális utazásra indulnak, melynek célja a hazautás.

(rbernadett)

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Svédország
Premier (HU): 2016.09.11.

2023.09.29 Török389133

Kíváncsi voltam rá a sok jó vélemény miatt, de én nem sok értelmét láttam.

2017.04.05 ArpiHajdu és Réci

Túl kell látni az alpáriságán

A film, amely azzal reklámozta magát, hogy Harry Potter egykori megformálója egy vízi hullát alakít, aki ráadásul elég gyakran szellent, s az a bizonyos pöcök is a kelleténél többször meredezik. Közben pedig útitársa lesz egy "számkivetettnek", s egy... Teljes kritika

2018.08.14 erahurka

Valami alpári baromságra számítottam, aztán egész jó darab lett belőle. Polgárpukkasztó művészfilm ami nem való mindenkinek, talán ezért is van annyira lehúzva, mert Harry Potter miatt sokan olyanok is megnézték, akiket más színésszel kicsit sem érdekelt volna.

2021.06.26 elekm90

Ekkora őrült, bizarr filmet rég láttam, szerencsére a szellentő vízihulla poénokon túl egy értékes film. A maga alatt lévő Hank és a tudatlan Manny párbeszédei révén szóba kerülnek az élet igazán fontos dolgai, ezek a film legjobb jelenetei.

2019.07.28 Ms. Akárki

Nagyon furcsa és groteszk, olykor ijesztő film ahogy a hullát megszemélyesíti az eltévedt pasas és úgy bánik vele és azt is hiszi hogy még élő. Pedig már elkezd bomlásnak indulni lassan mire kikecmereg az erdőből és megmentik. Daniel Radcliff miatt néztem meg de nem bántam meg.

Az időnként gyerekes humorának (különösen a fingós poénoknak) köszönhetően rengeteg néző elhagyta a mozit a vetítés alatt, amikor a 2016-os Sundance Filmfesztiválon bemutatták.Szerző: koricapito

A fenyőerdős jeleneteket a Kaliforniában található Sequoia Nemzeti Parkban forgatták.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A film költségvetése körülbelül 3 millió dollár volt.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A film bemutatója a 2016-os Sundance Filmfesztiválon volt.Szerző: ArpiHajdu és Réci

(2016. 09. 19.)
Bárhogy is nézzük a filmet, egy dolog biztos: a Swiss Army Mannek előmelegített helye van a legmegosztóbb filmek között, ugyanakkor a kettőssége, azaz hogy egyszerre alpárian vicces, de pozitív és mély is, pontosan azt éri el, hogy beszéljünk róla, és ezzel együtt a felvetett gondolatairól is. Több

Értékelés: 9.5/10
(2016. 11. 02.)
Swiss Army Man
A fényképezés kreatívan sikerült, a zene egészen kellemes (Jurassic Park dúdolva), az ötleteket olykor érdekesnek is lehet nevezni, egészen, mintha egy jóféle Michel Gondry filmet néznék. Több
A Jó Hely
2016