Szabadesés

Egy nő kiesek az ablakon. Zuhanása során hét lakás története tárul elénk. Mindegyik történet belső szorongásaink vizuális kivetülése. Megtörténhetnek, talán meg is történtek valahol, bár nem szívesen beszélünk róluk. Mindegyik lakás újabb történetet rejt magában, szomorút, furcsát,… Több

Rendező: Pálfi György
Forgatókönyvíró: Pálfi György, Ruttkay Zsófia
Ország: Franciaország, Koreai Köztársaság, Magyarország
Premier (HU): 2014.09.25.

2020.04.04 szksz

Nekem nem jött be

Sajnálom, nekem ez túl magasnak bizonyult Egyáltalán nem tetszett. Elismerem, biztos bennem van a hiba.

2015.02.09 Bau1981

Jajj.. Inkább ne láttam volna. Nekem nem esett le, hogy miért megy fel újra és újra Molnár Piroska és ugrik le állandóan a ház tetejéről. 10/2

2015.02.12 tuskólédi

Néhány kritikus azt írta nem áll össze a film, valahogy szétesik. Nekem ez egyáltalán nem tűnt fel. Molnár Piroska karaktere nagyon jól összefűzi a szálakat. Tipikus Pálfi film. Nem csalódtam benne, nekem nagyon tetszett, rengeteg mondanivalója van.

2015.12.23 scroll35

Olyan ez a film, hogy... még most is kiráz a hideg. Filmes szempontból persze sok mindent fel lehetne róni, kezdve a merev színészi játéktól a túlerőltetett hangvételen át az ócska metaforákig. Ez a sok sebből vérző film mégis elérte nálam a kívánt h... Több

2017.07.10 ruman666

A Szabadesés egy sokkoló film! Elképesztő, hogy milyen hatást tud elérni a rendező egyszerű filmes eszközökkel. Persze a filmben minden egy kicsit sok, minden túl van nyomatva és erőltetve, de éppen ez váltja ki a kívánt hatást. Ráadásul, ahogy a tartalom írja, a történetek akár meg is történhettek egyszer valahol.

A filmet először a Karlovy Vary Nemzetközi Filmfesztiválon mutatták be.Szerző: ps

A Szabadesést a Karlovy Vary Nemzetközi filmfesztiválon négy díjra is jelölték: a legjobb rendezésért járó díjra, a legjobb európai filmért járó díjra, a zsűri különdíjára és a Kristály Glóbusz díjra.Szerző: ps

A film a Karlovy Vary Nemzetközi Filmfesztiválon három díjat nyert: a legjobb rendezésért járó díjat, a legjobb európai filmért járó díjat és a zsűri különdíját.Szerző: ps

(2015. 08. 06.)
Koreából, szeretettel
Van abban némi (magyar?) kultúr-tragikomikum, hogy valakinek a világ másik végéről kell egy maréknyi dollárt nyomnia egy hazai filmes markába, hogy az végre alkothasson. Több