Játssz egy Samsung Galaxy-ért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

Szárnyas fejvadász 2049

(Blade Runner 2049)

Tartalom

Tartalom 1
Tartalom 2

2019-ben a replikánsok után vadászó szárnyas fejvadászok egyike különös felfedezést tett. Harminc évvel később egy másik fejvadász, az LAPD tisztje, K (Ryan Gosling) egy másik titokra lel. Egy olyan rejtélyre, amely ha felszínre kerül, felforgathatja mindazt, ami a földi társadalomból még megmaradt. Az ügy érdekében fel kell kutatnia a rendőrség egy régi emberét: Rick Deckardot (Harrison Ford): Csakhogy Deckard 30 évvel ezelőtt eltűnt, és senki nem tudja, hol bujkálhat. Azt is csak néhányan sejtik, hogy miért…
Minden idők talán legnagyobb legendájú sci-fi/akciófilmje jó kezekben van: a producer az első rész rendezője, Ridley Scott, a rendező pedig az utóbbi évek legnagyobb meglepetéseit készítő kanadai Denis Villeneuve. Már maga a sztárszereposztás is fantasztikus filmmé teszi az új Szárnyas fejvadász 2049-t: minden esély megvan rá, hogy a Budapesten forgatott, szemkápráztatóan látványos és mindvégig különösen izgalmas rész felnő az elsőhöz, és maga is legendává válik. (Intercom)

Ridley Scott
Ridley Scott
Mackenzie Davis
Dave Bautista
Ana de Armas

Denis Villeneuve így nyilatkozott a film kapcsán rá nehezedő nyomásról: "Tudom, hogy az összes rajongó baseball ütővel jön majd a moziba. Tisztában vagyok vele, és tiszteletben tartom. A művészet kockázat, és kockáztatnom kell. Ez lesz életem legnagyobb kockázatvállalása, de részemről rendben van ez így. Nagyon izgalmas ez a számomra. Tíz éves korom óta arról álmodom, hogy sci-fit fogok készíteni, és nagyon sok folytatásra nemet mondtam. A Szárnyas fejvadász 2049-re nem tudtam nemet mondani. Nagyon szerettem az eredetit, így hát azt mondtam: Rendben van, megcsinálom, beleadok mindent, hogy nagyszerű legyen."

A filmet eredetileg Ridley Scott rendezte volna, azonban az Alien: Covenant és annak további folytatásai miatt lemondott a rendezésről, de producerként továbbra is a fedélzeten maradt.

Az 1982-es Szárnyas fejvadász sztárja, Sean Young nem kapott szerepet a folytatásban. A színész nagyon megsértődött, és arra szólította fel az eredeti film rajongóit, hogy bojkottálják a folytatást, ha nem kap szerepet.