Játssz egy Lenovo Note Gold-ért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

Szárnyas fejvadász 2049

(Blade Runner 2049)

Tartalom

Harminc évvel a Szárnyas fejvadász eseményei után K nyomozó egy rég eltemetett titokra bukkan, mely káoszba taszíthat mindent, ami a társadalom még megmaradt. Nyomozása során rábukkan Deckardra, aki három évtizede nyom nélkül eltűnt.
Ridley Scott
Ridley Scott
Mackenzie Davis
Dave Bautista
Ryan Gosling

Denis Villeneuve így nyilatkozott a film kapcsán rá nehezedő nyomásról: "Tudom, hogy az összes rajongó baseball ütővel jön majd a moziba. Tisztában vagyok vele, és tiszteletben tartom. A művészet kockázat, és kockáztatnom kell. Ez lesz életem legnagyobb kockázatvállalása, de részemről rendben van ez így. Nagyon izgalmas ez a számomra. Tíz éves korom óta arról álmodom, hogy sci-fit fogok készíteni, és nagyon sok folytatásra nemet mondtam. A Szárnyas fejvadász 2049-re nem tudtam nemet mondani. Nagyon szerettem az eredetit, így hát azt mondtam: Rendben van, megcsinálom, beleadok mindent, hogy nagyszerű legyen."

A filmet eredetileg Ridley Scott rendezte volna, azonban az Alien: Covenant és annak további folytatásai miatt lemondott a rendezésről, de producerként továbbra is a fedélzeten maradt.

Az 1982-es Szárnyas fejvadász sztárja, Sean Young nem kapott szerepet a folytatásban. A színész nagyon megsértődött, és arra szólította fel az eredeti film rajongóit, hogy bojkottálják a folytatást, ha nem kap szerepet.