Szédülés

Szédülés

Vertigo
James Stewart
Kim Novak

John Ferguson rendőr volt San Fransisco városában egészen addig, amíg tériszonya miatt ki nem lépett a kötelékből. Most magánnyomozóként dolgozik, és épp egy gyönyörű szőke nőt kell követnie, akibe csakhamar bele is szeret. Madeleine (Kim Novak) megszállotja annak az elképzelésnek, hogy ő egy… Több

Premier: 1958.05.09.

2019.08.26 Interfectorem Sabnock

Hitchcock zseni volt,az biztos.Igaz nem ez a kegjobb filmje,de rengeteg mai filmet kleköröz.Mondanivalója,rendezése,és sztorija alapján. Megnéztem,mert érdekelt,de nekem egyszer nézős mozi.

2018.02.23 Berto49

Egészen biztos, hogy a szőke nők voltak a gyengéi a zseniális Alfie Mesternek. Ebben a filmben is a szőke Kim Novak (Madeleine szerepében) „szívszerelme” lett Jimmy Stewartnak, viszont más színű frizurával minden áron vissza akarta alakítani szőkévé.... Több

2018.11.16 dailyfilmsan

Hozta a Hitchcock féle elemeket és egész jól indult a történet is ez tény és való. Viszont amikor a fordulatok jöttek és a főszereplő összeomlott kicsit csalódtam. Majd jött a csavar megint és fogtam a fejem hogy miért kell ezt. De a vége koronázta m... Több

2019.04.12 MidoD7

Magával ránt, és egy másodperc alatt magába bolondít. Ez egy ízig-vérig izgalmas, fordulatos film, egy hihetetlenül jól eltalált szereposztással. A színészek választása is tökéletes. Imádtam!

2019.02.07 hackerjulcsi

Jó Hitchcock film, de nem a kedvencem az biztos. Többet vártam ettől a filmtől, mert sokan dicsérték, emlegették, de sajnos csalódás volt a részemről.

Az első szinkron 1985-ben készült a MOKÉP részére, a DVD- és Bluray-forgalmazó is ezt a verziót használta. A 2. változat a VHS-forgalmazó Dunafilm számára készült. (iszdb.hu)Szerző: Teemeah

Sokak által a legjobbnak vélt Hitchcock-film alaptörténetét Pierre Boileau és Thomas Narcejac: "D'Entre Les Morts" című regényében írták meg. Szerző: Berto49

A filmet a maga korában lesújtó kritika fogadta. A Saturday Review így számolt be a filmről: "Néhány mozgalmas jelenet, szellemes technikai megoldás és a színek újfajta alkalmazása kivételével, melyek valóban hatásosak, a soványka történettel Hitchcock nem tudja az egész film alatt lekötni a néző figyelmét."Szerző: ArpiHajdu és Réci

Ahogy oly sok színésznőjével, úgy Kim Novakkal is igen viharos volt a kapcsolata Alfred Hitchcocknak. A rendező így nyilatkozott egyszer Novakról: "Kim csak formálható viasz volt a kezemben, akiből csak nehezen sikerült bármit is kicsiholni. Mindent én értem el nála".Szerző: ArpiHajdu és Réci

Értékelés: 7.5/10
(2016. 07. 05.)
A cselekménye mai mércével is izgalmas, a rejtélyes ügy magával ragadó, néhány rendezői megoldása pedig megelőzte korát, s ezek összességében fajsúlyosabbnak bizonyulnak hiányosságainál. 7,5/10 Több
Kojak
1973