Szemekbe zárt titkok

Szemekbe zárt titkok

El secreto de sus ojos

Benjamín Espósito (Ricardo Darín) egy nyugdíjazott törvényszéki alkalmazott, aki azt tervezi, hogy regényt ír egy huszonöt évvel ezelőtti ügyről, amit szerinte tévesen zárt le a rendőrség. Az íráshoz anyagot szeretne gyűjteni, ezért meglátogatja régi főnökét, Irene-t (Soledad Villamil), akibe… Több

Ország: Spanyolország, Argentína
Premier (HU): 2010.10.21.

2019.11.05 superzero

Nekem nem jött be. A film jól indul, adva van egy gyilkosság, nemi erőszakkal megspékelve. Ez egy jó alap egy fordulatos krimihez. El is indul a nyomozás, de látjuk, hogy a film sokkal mélyebb drámaibb légkört próbál megteremteni, mondhatni szinte ny... Több

2016.05.27 Bogi87

Méltán nyerte el 2010-ben a legjobb idegen nyelvű filmnek járó Oscar-díjat. A film által felszínre hozott etikai kérdés megválaszolását a nézőre bízza.

2017.07.18 Deku

Nem tetszett. Nem tudom pontosan behatárolni, hogy miért de nem jött be. A történet jó volt és emészthető. Viszont a karakterek beszéde és stílusa nekem nagyon kidolgozatlannak tűnt.

2018.01.20 dailyfilmsan

Átlagos krimi és egy érdekes önsanyargató szerelmi szál. A bűncselekmény számomra ebben a filmben nincs rendesen kidolgozva, bár tényleg nagy fordulat van a végén de azt kivárni nagy türelem kell a közepén személy szerint bebóbiskoltam. A szerelmi sz... Több

2015.07.20 hsanya182

Egy jól sikerült bűnügyi, nyomozós film. A szinészek jól alakítanak, néha kicsit száraz a párbeszédektől, de életszerű, könnyed romantikus szállal, reális fordulattal rendelkező filmet kaptunk. Egy nyugalmas napon remek választás lehet.

A filmnek sajnos készült remake-je 2015 ben, ugyanezzel a címmel. Annak a filmnek 20 millió dolláros költségvetése volt, és 19. 20 millió dollárt hozott végül. A remake-et a kritika nem fogadta kedvezően, azt kell mondani, jogosan. Ez egy példa arra, hogy feleslegesen nem kell remake-et forgatni egy kiváló filmből. A másik véglet, mikor a Tetovált lány c. filmnek készítettek remake-et. Az egy jó példa rá, hogy remek alapanyagból is lehet remek filmet készíteni némi újragondolással.Szerző: citizenfour99

A stadionos jelenetben 200 statiszta vett részt "szurkolóként'' .Szerző: citizenfour99

Juan José Campanella az USA-ból tért vissza Argentínába a film végett, előtte Amerikában a Dr. House néhány epizódját rendezte.Szerző: citizenfour99

A Rottent. nevű kritikaösszegző oldalon a film 91%-val elég szép helyet foglal el. 120/12 pozitív ill. negatív kritikai megosztottsággal.Szerző: citizenfour99

(2015. 10. 25.)
Nem az állandóan emlegetett klasszikusok között foglal helyet (valamennyire talán joggal is), de nem véletlenül emlegetik a műfaj egyik legjobbjaként. Több

Értékelés: 5.5/10
(2015. 11. 29.)
A Szemekbe zárt titkok jelen formájában egy klasszikus iszonyatos megcsúfolása, amelyben az eredeti mű rajongói pont ezért fognak csalódni, az azt nem ismerők pedig remek filmélménytől fosztják meg magukat, ha lelövetik az összes fordulatot Billy Ray művével. Több