Szenvedélyek viharában

Legends of the Fall

2024.02.10 Master

Tipikus női film

Tipikus női film arról, hogy miként szenved a jóképű, de vad természetű Brad Pitt különcségeitől két nő is: Julia Ormond és Karina Lombard. Előbb az egyikkel jön össze, aztán a másikkal. Ami jó a filmben, az a harc többféle megjelenítése. Nem rossz az sem, hogy kapunk első világháborús jeleneteket és az alkoholtilalom idejének Amerikájáról is felvételeket. Brad Pitt tényleg elég jól tolja, és a formája is remek, hiszen alig 31 volt a forgatáskor. Értékelésem mégis csak 3 csillag a hatásvadászat miatt.

2021.02.18 Gyorvik

a nap véleménye

Szerelmi sokszög...

Az, hogy szenvedélyek és szerelmi sokszögek, egyszerűen nem képes kifejezni azt a légkört, ami eluralja eme mozit. Középpontjában egy dimenzión túli, vad érzékiség húzódna, de valójában nincs, ehelyett inkább egy végtelen vágyspirál, amit láthat a né... Teljes kritika

Fantasztikus, korszakokat átívelő, egyben bemutató film... Benne van, ami kell egy igazán jó romantikus thrillerhez: hazugság, hűség,szerelem, szeretet, árulás és megbocsátás. A szereplők pedig zsenik, illetve Hopkins és Pitt, a többiek is csúcson járnak. Gyönyörű képi világ. Ajánlott.

2019.02.26 indingo

Többször is láttam a filmet és mindig más ragadott meg benne. A történet összetett, a karakterek fantasztikusak és szereposztás parádés. Olyan film ami tényleg hatást tud elérni.

2017.09.13 Deku

Nagyon tetszett itt az, hogy nem volt benne semmi túlzó erős vonás a filmben ezért könnyedebb volt a hangulata és a szereplők sem voltak laposak unalmasak. Egyszerű és végtelenül nagyszerű volt.

2021.05.14 dailyfilmsan

Tökre nem azt kaptam a filmtől, amit vártam, és pont emiatt annyira jó ez a családon belüli drámasorozat és szerelmi sokszögek sokfajtasága. Tetszett, hogy nem egyszerű, hogy a klisékkel él, de nem akar happy endeket. Ettől keserű a film, mégis életszagú. A szereplők hitelesek, és a képi világ magával ragadó.

2019.04.06 MidoD7

Nem tökéletes, de mi az, ami tökéletes lenne. Elvitt a hátán, és ez elég. Nagyon látványos, akciódús film, igazi moziélmény szenzációs effektekkel. Nagyon tetszett a film, látványos, izgalmas és többször nézős.

2020.12.26 Maver17

Klasszikus

Jó film, jó színészi gárda, illetve egy nagyszerű rendező. Az első film, amit anno Brad Pitt-től láttam.

2018.11.13 De Matt

Szenvedély felsőfokon!

Nagyszerű film remek színészi alakításokkal!

2020.08.20 Kazydo

Rengetegszer láttam a filmet, a történet nagyon jó, nem pont a szerelmi szál miatt, összeségében elvan találva, nekem csak Brad Pitt kevés ide kicsit, aki fiatal korában nem éppen a lehengerlő színészi alakításával fogta meg a nézőket, hanem a szép k... Több

2015.03.28 Aranyhal

Élményt nyújtott a film.Megragadó, érdekes dráma, a színészek is egytől egyig jól alakítanak benne. Érzelmes és izgalmas, annak ellenére, hogy a sztori elcsépeltnek tűnik.

2015.11.21 Robi92

Igazi gyöngyszem ez a film. A film lényege,hogy a férfiak nem tudják megbecsülni azt amilyük van. Tetszett ahogy változott a felállás,hogy ki kit szeret.Olyan film amit bármikor szívesen újra megnézek férfi létemre is.

2015.11.28 storeman

Egy igazi gyöngyszem, a romantikus kalandfilmek sorában. A testvérek közötti éles külömbségek mellett, jól megnyilvánul a szoros összetartás köteléke is.

2014.12.19 Sniper

Igazán elragadó melodráma, sok felemelő és még több lehangoló résszel. Edward Zwick nagyon következetesen rendezte meg ezt a filmet, szép, erős képeket használ. A karakterek egyértelműen vannak megrajzolva, néha egy kicsit túl sarkítottnak éreztem, de nem baj. A történet érdekes és a magvalósítás is jó.