Videók

Romantikus film a nagy romantikus zeneszerzőről, Liszt Ferencről. Hosszú utazások, nagy sikerek, szenvedélyes szerelmek és persze sok zene. A magyar-szovjet koprodukciós filmben a kor csaknem minden nagy magyar színésze szerepet vállalt - ha máshogy nem, hát a hangját kölcsönözte orosz kollégájának.

(Archívum)

Rendező: Keleti Márton
Forgatókönyvíró: Delj D., Keszi Imre
Ország: Szovjetunió, Magyarország
Premier (HU): 1970.06.23. | Filmio (2022.02.10.)

KULCSSZAVAK

2020.03.19 Yosihiro

Liszt

Azt hiszem ha valaki látta ezt a kétrészes remekműt akkor elmondhatja, hogy egy igazi csodát látott. A filmben nemcsak a zenei hangok és értékek elevenednek fel hanem a szereplők játéka is kiemelkedő. Ezt a filmet látni kell egy igazi klasszikus van benne szerelem, dráma és némi kaland. Jól összekomponált produkció ez az Oroszokkal, de ez nem véletlen hiszen ebben az időben sok remek produkció is készült velük karöltve. A film történelmi jellegét sem hadhatjuk háttérbe szorulni hiszen olyan hűen sikerült ábrázolni a kor jellegét hogy az szinte félelmetes. Összességében a film vágása rendezése remek. A színészi alakítások kívállóak és a zenei aláfestés önmagáért beszél így nem csoda hogy megérdemli ez az alkotás az 5 csillagot. Csak ajánlani tudom mindenki számára ki szereti a komoly zenét romantikát kalandot, történelmet és a jó filmeket ezt ne hadja ki... Igazából meglepett, hogy egyetlen komment sem érkezett még erre a fimre sem ??? Üdv Yosi

A film érdekessége, hogy Sovscope 70 eljárással forgatták 70 milliméter széles nyersanyagra.Szerző: mrarizona