Szilaj, a vad völgy paripája

Szilaj, a vad völgy paripája

Spirit: Stallion of the Cimarron
Gecko

Az emberekkel elsõ ízben találkozó Szilaj ellenáll a betörésnek, még akkor is, amikor barátságot köt egy bátor lakota ifjúval, Kis Patakkal. A bátor csõdör a szerelmet is megismeri egy gyönyörû, foltos, Szelíd nevû kanca képében, miközben a régi nyugat egyik legnagyobb hõsévé válik, akirõl azonban nem szól a fáma.

(alexxx)

Forgatókönyvíró: John Fusco, Michael Lucker
Premier (HU): 2002.07.04. | Netflix (2023.09.12.)

2024.01.28 Gyorvik

Modern technikával is lehet szép rajzfilmeket készíteni, ez mindenképpen mellette szól. Valóban, a történet eléggé agyonütött már, nem sok újdonsággal bír.

2019.11.16 Artemisia

Nagyon szép rajzfilm. Az állatfilmek-és mesék mindig meghatóak, ez az alkotás pedig fokozott érzelmekkel adja vissza a lovak valóságban is mély, érzékeny lelkivilágát. Az egész történet Szilaj megtörhetetlen lelkéről szól, maga a cselekmény csak kör... Több

2017.02.05 hszpp

Vagy ezerszer láttam,s minduntalan képes vagyok elsirni rajta magam. Csodásabbnál csodásabb zenekkel,s a grafika is igen kedves. Imadom:)))

Ez nem egy olyan rajzfilm,amin el lehetne érzékenyülni,és az események is százszor lerágott csontok.Mintha sem eleje,és sem vége nem lenne.Időpazarlás.

2016.09.16 puffancshercegnő

Kedvenc mesém. Imádom a lovas filmeket, meséket, de már annyi van, hogy nehéz szemezgetni az igazán jókat. EZ viszont magasan viszi a lécet. A történet egyszerűen remek, a képi világa gyönyörű, és a betétdalok mind tökéletesen illenek a filmbe.

A rajzfilmen 4 éven keresztül dolgoztak a készítők. Szerző: dailyfilmsan

A készítők 80 millió dollárt használtak fel a rajzfilm elkészítésekor. Szerző: dailyfilmsan

A rajzfilmben az állatok nem beszélnek. A hangjukat szintén állatok kölcsönzik. Szilaj kivételt képez hiszen csak az ő hangját hallhatjuk persze csak belső monológként. Szerző: dailyfilmsan

A Dreamworks stúdió 40. forgalmazott filmje.Szerző: mamiéstöti2

(2015. 05. 12.)
Ha klasszikus nem is lett, egy azóta már kihalt stílus prominens képviselője. Több