Szkafander és pillangó

Szkafander és pillangó

Le scaphandre et le papillon

Jean-Dominique Bauby (Mathieu Amalric) csupán negyvenhárom éves, amikor agyvérzést kap, és kómába esik. Húsz nappal később a férfi magához tér, ám szinte teljesen lebénult, csupán a bal szemét képes mozgatni. Egy speciális eszközt fejlesztenek ki számára, így Jean-Do újra képes felvenni… Több

Rendező: Julian Schnabel
Forgatókönyvíró: Ronald Harwood, Jean-Dominique Bauby
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Franciaország
Premier (HU): 2008.01.31.

2018.10.14 MP170506

Különleges, művészi film. Mindenképpen tanulságos, bemutatja mennyire fordulatos is az élet. Nem mondanám, hogy többször nézhető, de egyszer mindenképp megéri. Bár a vége nem lett az igazi.

2015.06.08 Dodi

Én több mint egy éve láttam a filmet, véletlenül botlottam bele a filmzenéjébe a gépemen. Hát, még most is könny szökik a szemembe...ez mindent elárul a filmről. Ha megnézi az ember, könnyen rádöbben arra, hogy milyen törékeny és fordulékony az élet. Ajánlom mindenkinek, kivételesen jó dráma.

2015.05.22 Laci000

Egy megható történet, amelyből hiányoznak a klisék, nincsenek túlhúzva az érzelmek, tökéletesen kivitelezett rendezés jellemzi, a történetvezetés dinamikája kitűnő, a párhuzamok vezetése nem zavaró, az idősíkokban is eligazodtam, és beköltözni Bauby fejébe, hihetetlenül hatásos, Julian Schnabel nagyon jól megoldotta.

2015.05.18 a.edit63

Egy mindenképpen különleges filmről van szó. Tetszik a film képi felépítése, ahogy a sötétből a homályon keresztül a tiszta képkockákon át újból az elmosódott kontúrokon keresztül a sötétséggel ér véget, jól mutatva a főhős aktuális állapotát. Igazán szép film.

2015.05.01 dps

Bizonyos tekintetben a mai euthanázia-barát filmek (vö. Belső tenger, Millió dolláros bébi) ellenpárja. Julian Schnabel megigéző filmje egy olyan valakinek az élet-igenlését mutatja be, aki az elképzelhető legmegrendítőbb gyengeségben szenved. A film... Több

Jean-Dominique Bauby (1952-1997), az Elle volt főszerkesztője stroke következtében szinte mint élőhalott, fantasztikus teljesítménnyel még könyvet is diktált. Az írás megjelenése után 2 nappal meghalt a szerencsétlen.Szerző: Berto49

A film első negyven percének jelenetei Bauby szemszögéből láthatók.Szerző: ps

Julian Schnabel több jelenetet is abban a kórházban és abban a kórteremben forgatott, ahol Bauby-t kezelték.Szerző: ps

Egy ponton úgy tűnt, hogy a főszerepet Gary Oldman fogja játszani, de időközben úgy döntöttek, hogy a filmet francia nyelven fogják leforgatni.Szerző: ps