Szörnyecskék

Jerry Goldsmith
Corey Feldman
Glynn Turman
Frances Lee McCain

Billy (Zach Galligan) új kiskedvence az apró és aranyos Gizmó. A fiúnak három szabályt kell betartani a jövevény és saját érdekében: nem érheti nedvesség a testét, távol kell tartani az éles fénytől, és ami a legfontosabb, hiába rimánkodik, nem ehet éjfél után. A kisfiú sorra szegi meg a… Több

Rendező: Joe Dante
Író: Chris Columbus
Premier: 1984.06.08.

2022.02.02 Lóri Ádámcsik

Szórakoztató régi klasszikus. :)

2019.12.25 Kóborló

a nap véleménye

Szörnyen aranyos kis családi horrorfilm lett a Szörnyecskék

Az 1984-es, Szörnyecskék című film mára már egy igencsak klasszikus családi kis horrorfilmnek számít, amiben a Guzmira keresztelt (bevallom, én is Gizmóra emlékeztem) kis szőrős, szeretnivaló cukiságforrásunk legalább akkora hírnévre tett szert, mint... Teljes kritika

2017.07.17 Deku

Valamikor még gyerekként eléggé rémisztő és hátborzongató volt ez a film. Ma már persze csak nevetünk rajta, hogy milyen idétlen a grafika. Persze ez nem hátránya a filmnek.

2017.08.08 Orosz István

Szerintem jó kis film. Tök aranyos kinézetű lények, akik ha jól emlékszem ha vizet isznak csúf veszélyes szörnyetegekké változnak. Meg kell mondjam szerintem eredeti, hiába idétlenül hangzik.

2020.02.11 dailyfilmsan

Jó a film, bár vannak logikai malőrök, pl: szentesti tanítás, meghasonlók. Át kellett volna futni a terveket szerintem még egyszer ebből a szempontból. A film nagyját kitevő szörnyek és cukiságok a korhoz megfelelően nagy gonddal lettek kitalálva és ... Több

A jelenetben, amikor a manók a bárban vannak, és egy arcade játékgépen játszanak, egy Star Wars játék volt, amit 1983-ban adtak ki.Szerző: Kóborló

2007-ben felreppent a hír, hogy elkészítik a Szörnyecskék 3. című filmet, amiből végül nem lett semmi. Viszont 2018-ban ismét lehetett híreket hallani arról, hogy zöld utat kapott a projekt, és mégis elkészülhet majd egy újabb Szörnyecskék film, bár az inkább rebootolná az eredeti történetet, és nem folytatás lenne.Szerző: Kóborló

A jelenet, melyben a tarajos manó egy láncfűrésszel támad Billy-re, nem volt benne az eredeti forgatókönyvben, de a rendező, Joe Dante mindenképp szerette volna beletenni a kész filmbe, hogy ezzel tisztelegjen az 1974-es, A texasi láncfűrészes mészárlás című film előtt.Szerző: Kóborló

A film rendezője, Joe Dante egy interjúban elárulta, hogy jobban kedveli a film folytatását, amit szintén ő rendezhetett. Szerző: Kóborló

(2021. 01. 04.)
A Szörnyecskék nem véletlenül vált kult filmmé az elmúlt évtizedekben: kiemelkedik a korszak alkotásai közül a koncepciójával, hangulatával és speciális effektjeivel is. Több

(2015. 07. 27.)
Hiába látszik, hogy a manók csak bábok, mégis élettel töltik meg a filmvásznat, akinek esetleg véletlenül kimaradtak az életéből, nagyon sürgősen pótolja a lemaradást! Több

(2016. 12. 26.)
A Szörnyecskék voltaképpen egy borzasztó céltalan film: semmi mást nem tesz, mint hogy saját lényeit beledobja a 80-as évek tipikus kisvárosi idilljébe, majd dokumentálja pusztításukat. Több