Talpuk alatt fütyül a szél

A 19. századi betyárok izgalmas világát idéző film főszereplője Farkas Csapó Gyurka, akik a börtönből megszökve járja a pusztát, hogy megtalálja azokat, akik elárulták és rabságba küldték őt. A vármegye által egyre erőteljesebben korlátozott pásztorok egyfajta hősként tekintenek rá, s… Több

Rendező: Szomjas György
Forgatókönyvíró: Szomjas György, Zimre Péter
Ország: Magyarország
Premier (HU): 1976.08.26.

2020.08.05 Interfectorem Sabnock

Djoko Rosic hihetetlen karakter színész. A sivár, kietlen puszta, a kilátástalanság, szegénység nagyon átjön a film nézése közben. Bujtor István egyik legjobb alakítása, ez a karakter is kifejezetten jól áll neki. Igazi eastern, méltó az amerikai vetélytársaihoz.

A filmben szereplő korhű, otthonos csárdát Nagyiván határában építették fel. Egy alkalommal, amikor a stáb Pesten tartózkodott, az éjjeliőr túlságosan befűtött, és a csárda leégett. Később ismét felépítették, és amikor a történet szerint leég, már csak az újra felépített fele ég le.Szerző: Archívum

(2016. 09. 04.)
A végére már mi is éppen úgy sajnáljuk ennek a betyáros virtusos világnak a végét, mint a csendbiztos úr. Bármikor jöhet ez a hangulatos magyarosch ízvilágú western!
8/10 Több