Tarzan legendája

The Legend of Tarzan

Movieaddicts.hu
2016/06/29

Régi vágású kalandfilm, minden értelemben. Nosztalgiázni jó, de a ma már magasabban van a léc, amit nem igazán tud megugrani. Szerencsére a készítők egy-két csapdát elkerültek, de sajnos így is maradt, amibe beletört a bicskájuk. 6/10 Több

Revizoronline.com
2016/07/01

Tarzan üzen brüsszelnek
...Jane mellett sajnos a kockásra gyúrt, udvarias Tarzan is sótlan, egydimenziós figura marad – ezen pedig el is bukik a film. Egy kalandfilmben ugyanis attól izgalmasak a kalandok, ha szurkolunk a hősnek, mert megfogott benne valami, egy gesztus vagy egy gondolat, netalán a szituáció, amibe keveredett. De mit lehet szeretni egy olyan hősben, akinek kevesebb hibája van, mint Jézusnak? A tökéletesség, filmen legalábbis, unalmas dolog. Több

Filmtrailer.hu
2016/07/01

Értékelés: 4.5/10
Még az a magával ragadó kalandfilmes érzés is hiányzik belőle, ami például A múmiát ellenállhatatlanul hajtotta előre! Kár érte, mivel a Tarzan történetekben rengeteg a potenciál, ami egy egész franchise-ra elegendő munícióval szolgál. Ezek – úgy tűnik – egyelőre kiaknázatlanul a mélyben maradnak, akárcsak Opar drágakövei! 4,5/10

Vox.hu
2016/07/02

Yates képekben mesél, az alaptörténet szinte csak ürügy, ami a film első felében működik is, Jane és Tarzan kapcsolata megkapó és megalapozott, a flashback-morzsák pedig John őrlődésére világítanak rá. Ez a hozzáállás a film második felében nem igazán működik, hiszen akkorra már muszáj elvarrni azt a néhány szálat, amikbe belekezdett, így némileg furcsán hat, ahogy a nüánszokra és emberségre fókuszáló történet egy teljesen átlagos, picit bugyuta ponyvakalanddá változik. 50% Több

Filmtekercs.hu
2016/07/26

Szuperhős-kövület
Mint Burroughs egy sokadik regénye a sorban, ez a Tarzan inkább viktoriánus paródia lett, semmint valódi hős (pláne valódi ember). 6/10 Több

Art7.hu
2016/07/31

Mesénk végén
A látványos akciójelenetekkel vagy fordulatokkal teli történetre azért alapvetően tényleg nem lehet panaszunk: ha többnyire klisészerűek és előre kiszámíthatóak is, mégis jól vannak kidolgozva és úgy vannak összerakva, hogy feszültséget tudnak kelteni. A viszonylag gyengének tűnő nyári filmkínálat idején érdemes a Tarzan-filmre betérni: hibái ellenére összességében szórakoztató, szerethető, sodró lendületű alkotás, amely ugyan félig-meddig biztonsági játékot játszik, nagyon is kipróbált elemekkel operál, mégis tartogat meglepetéseket. Több

Smoking Barrels
2016/12/05

Ez a film azért lesz rossz, mert láthatóan még azok sem hittek benne egy kicsit sem, akik dolgoztak rajta. Az arccal a gázsinak felfogás pedig lefolyik a vászonról, és teljes érdektelenségbe taszítja ezt a 110 perces kalandmozit.
3/10 Több

jerrycomovie
2018/12/12

Legend of Tarzan (2016)
"Mi is nekem, a Magyarországi srácnak Tarzan és ami körötte folyik. Semmi, döbbentem rá, miközben néztem Yates akció CGI tűzijátékát. " Több
A hazai sajtóban megjelent kritikák, egy helyen!