Videók
Tarzan

Tarzan a gorillák között nevelkedett. Kalát, a nősténygorillát anyjaként tiszteli. Tarzan sokáig azt hitte, hogy ő csak egy csupasz gorilla, ám egy napon találkozik embertársaival. Egy expedíció érkezik a dzsungelbe, velük érkezik a bájos Jane Porter is. Jane-t egy napon megmenti Tarzan az… Több

Premier (HU): 1999.11.25. | Disney+ (2022.06.14.)

Tarzan 2.  (2005)

Tarzan & Jane  (2002)

2023.02.26 Japan

Rengetegszer

Nem tudom, hányszor néztem végig (némiképp kényszerből), de minimum ötvenszer. Kívülről tudom a szövegét. Nem lehet nem imádni. :)

2021.08.13 Laca//Ho/rr/oR//

Régimódi Disney, tele drámával

Gyerekként is nagy kedvencem volt, de most is megnézném, ha úgy alakulna. Egy újabb pompás Disney mese, aminek nagyszerű betétdalai vannak, és egészen sok oldalú mesét sikerült alkotnia a Chris Buck és Kevin Lima párosnak. Nagyszerűen rajzolták meg, és az állatvilág bemutatására is odafigyeltek, valamint a gorillák szokásait is szépen vászonra vitték. A Disney régimódi hagyományai itt még nagyon érezhetők voltak, hiszen a hullámvasút-szerű hangulat jól jellemezte a mese történéseinek kiélezett viszontagságait. Borzalmas, szomorú kezdés után (Tarzan szülei elvesztésére gondolok) jött a karakterekkel való megismerkedés, aztán újabb bonyodalmak alakultak ki, és egy újabb drámai jelenet érkezett (gorilla vezér Kerchak halála) a vége fele haladtával, majd egy csodás befejezés, ahogyan azt megszokhatta a néző. Persze a sok drámai pillanat mellett azért volt bőven poénokból és vicces jelenetsorokból, ami jól kavarta a cselekményt, egészen változatossá tette azt. Egy meséhez képest eléggé jól kivehető volt a karakterek fejlődése és sokoldalúságuk is. Hiszen ott volt példaként Kerchak, aki nagyon ellenszenves volt az elején, aztán egyre szimpatikusabb lett a nézők számára, vagy éppen Jane karakterét is ide lehetne sorolni. Ugyanis amilyen elutasító volt az elején, úgy kezdett el felnőni az egész történethez, és adta át magát fokozatosan a dzsungelnek. Összességében egy pörgős és jó humorral megáldott, szépen megrajzolt mese lett belőle, tele érzelmekkel és drámával.

2019.05.05 Thibo84

Imádtam gyerekként is és felnőttként is ezt a rajzfilmet. Magával ragadt a történet, a látvány világa káprázatos, jó a humora és a betét dalok is a mai napig élvezettel hallgatom meg, igaz nem az eredetit Phil Collins-tól, hanem a magyar verziót Ákos... Több

2017.07.10 Deku

Sokkal érzékletesebb és érzelmesebb is mint a mai Tarzan filmek. Valamilyen módon nagyon elkapták a készítők. Egyszerűen magával ragadó és egyszerre aranyos ezáltal kedvezve a kicsiknek és egyben tartalmas is.

2018.11.22 dailyfilmsan

Az eredeti történettől kicsit eltérve és megszéptve hozta elénk Tarzan történetét a Disney. Tarzan figurája mint egy naív gyerek ismerkedik környezetével. A konfliktust ez is okozza. Tanulsága nagyon nincs viszon a dalok nagyon jók mindd a felnőtté válásról szól pont mint a film is.

A film egyik betétdalának a feldolgozása olyan jól sikerült, hogy még maga a szerző, Phil Collins, aki az eredeti filmben énekli a szerzeményét is azt állította, hogy Ákos magyar feldolgozása jobb, mint az eredeti.Szerző: JRD

Daryl Hannah és Teri Polo neve is felmerült Jane szerepére.Szerző: Thibo84

Bill Paxton és Robert Forster neve is felmerült Clayton szerepére.Szerző: Thibo84

Christopher Lloyd és John Lithgow neve is felmerült Porter professzor szerepére.Szerző: Thibo84