Játssz egy Lenovo Miix tablet PC-ért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

Taxisofőr

(Taxi Driver)
Taxisofőr

Tartalom

Travis Bickle (Robert De Niro) vietnámi veterán, aki a háború után taxisofőrként próbál meg beilleszkedni New York-i hétköznapokba. Munkája során rengeteg emberrel találkozik, és a maga módján próbál meg velük kapcsolatot teremteni, de kísérletei rendre kudarca fulladnak, legyen szó politikai aktivistáról, gyermekprostituáltról vagy a polgármesterről. Mivel úgy érzi, senki sem érti, miről beszél, saját kezébe veszi az irányítást, és olyan eszközöket használ fel, amiket mindennél jobban ismer.
(SódóGA)

2015. 04. 22. 21:30

A Taxisofőr nem az a film, amit adnak a tévében hét közben és kedvem szottyan hozzá. Kemény témákat feszeget és egy nagyon szélsőséges gondolkodású emberről szól. aki a társadalmi normákkal tökéletesen ellentétesen gondolkodik és viselkedik. Gyönyörűen felvett, csodásan eljátszott és precízen megírt film, igazi klasszikus.

2016. 03. 11. 06:17

Húúúú, na ez a MUST SEE film, csak lásd, kész. Nagyon szeretem.

2016. 05. 27. 11:55

Robert de Niro egyik legjobb alakítását láthatjuk a Taxisofőr című filmben.

Robert De Niro

21 100 000 dollár bevételt produkált a film az USA-ban, 1 millió 300 ezer dollárból jött létre a film.

Harvey Keitel 4. szereplése Martin Scorsese filmben.

A filmet New York városában forgatták 1975 nyarán.

Smoking Barrels: Taxisofőr
Nem is korszakalkotó, hanem inkább korszakokon átívelő jellegű alkotás. 8/10