Tekken

2039-ben járunk. A háborúk helyét átvették a gladiátorviadalok, a szétzúzott civilizáció porából hatalmas harcosok kelnek életre, hogy összecsapjanak a világelsőségért. Bolygónkat nyolc mamutvállalat irányítja, Amerika a Tekken Vállalalat kezében van. A főváros Tekken City, melynek nyomor sújtotta külvárosából feltűnik az ifjú Jin (Jon Foo), akit egyetlen dolog vezérel: megbosszulni édesanyja halálát. Hogy célját elérhesse, részt kell vennie a Vasököl Viadalon, és meg kell ütköznie a földkerekség legnagyobb harcosaival. Közben rádöbben, hogy ismeretlen múltja, melyet édesanyja mindig is titkolt előle, darabokra tépheti a jövőjét. Dwight H. Little rendező a hatalmas sikerű… Több

Forgatókönyvíró: Alan B. McElroy
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Japán
Premier: 2010.03.20.

2021.06.03 Norbert93 Nézhetetlen

Értékelhetetlen

Nem fogom szaporítani a szót: ehhez képest az elfeledett, csak és kizárólag VHS-re kiadott, régi, kínai "verekedős" filmek az egyetemes filmművészet csodájának tűnnek.

2017.05.02 mamiéstöti2

Akik ismerik a játékot azoknak kötelező darab, bár mint a legtöbb adaptáció ez is egy kicsit alul múlja a gamet. Azért a karakterek élethűen vannak ábrázolva.

2021.05.15 Robert F.

Képzavar

Nagyon jó lenne, ha a rendezők, mikor egy játékadaptációhoz nyúlnak, megfognák a büdös s*******, és leülnének játszani az adott játékkal, persze ez nem elég, mert majd utána jó lenne, ha felfognák, hogy mit is láttak ott... Nem tudom, mintha képzavarban lennének, pl. az első Mortal Kombat-film (1995) egy nézhető film volt, de nem volt nagy szám, és egyáltalán nem volt véres film, holott a játék a mai napig a legdurvább verekedős játékok egyike. Oké, mondhatjuk, hogy nem akarták ezt filmre vinni, ezt még meg is emészti az ember. De hogy a Tekken mitől ilyen gyilkolószós-vérengzős film, holott a játék kifejezetten a könnyedebb verekedős játékok közé tartozik, sokszor 1-1 végig vitt karakterrel kifejezetten vicces befejező videobejátszást kapva, szóval nem értem, hogy lett ebből ilyen adaptáció, másrészt történet szempontjából is egy pontatlan kotyvalék, szóval történetileg sem állja meg a helyét. Ráadásul a karakterek nagy része nem is azt a szerepet tölti be a filmben, mint a játékban (pl. Marshall Law stb.). Annyi pozitívumot tudok említeni, hogy az öltözékeik legalább hasonlítanak eredeti játékbeli karaktereikre (már ha ez valakinek vigasz). Jó lenne nem feleslegesen halmozni a játékadaptációkat csak azért, mert egy középszerű mellékállású rendező meglát valamit a polcon, amiből még nem csináltak filmet, és akkor gondol egyet, hogy ő majd fog...

2016.03.30 ZiggityZag

Megvannak a maga hibái a filmnek, hiszen a vágás borzalmas, de az akciójelenetek a helyén voltak és a színészek is remekül végezték a munkájukat. Ez egy közepestől jobb, de egy kis hiányérzetet maga után hagyó mozi lett.

2016.09.05 szisziszabo

Nekem tetszett a film. Jó nem kiváló mert a vágás néha tényleg borzalmas, de az akciójelenetek nagyon jók. A játékhoz illik,, és megeggyezik vele. Még egyszer kiemelem, hogy NEKEM tetszett, szóval eggyáltalán nem diztos hogy nektek is fog, de azért egy próbát megér.

A film elsősorban a Tekken 3-ra épül, és megpróbálja tisztázni a Tekkenben és a Tekken 2-ben bekövetkezett eseményeket.Szerző: Thibo84

A filmben Jin Kazama és Christie Monteiro párként jelenik meg, de a videójátékokban a két karakter között soha nem alakul ki kapcsolat.Szerző: Thibo84

A film 2039-ben játszódik. Szerző: Thibo84

Sienna Guillory, Susie Amy, Andy Serkis, Nathan Jones és Takeshi Kaneshiro a pletykák szerint mind megjelentek a filmben.Szerző: Thibo84

Chiaki Kuriyamának állítólag Ling Xiaoyu szerepét ajánlották fel, de később tagadta a pletykákat egy interjúban.Szerző: Thibo84

Kijárási tilalom
Luke Cage