Total Eclipse
Adepto
Romane Bohringer
Leonardo DiCaprio

Artur Rimbaud az 1800-as évek egyik legismertebb és legkiemelkedõbb költõje volt: zsenialitásáról ódákat zengtek, műveit imádták az emberek, ám kevesen tudják róla, hogy verseinek legjobbjait szinte gyerekként, 15 és 19 éves kora között írta. Rimbaud vidékrõl Párizsba szökve, kissé naiv, a végletekig romantikus ifjúként a nagyvárost járva keresi más költõk társaságát és így hozza össze a sors 1871-ben kora másik irodalmi nagyságával, a megbotránkoztató életet élõ Paul Verlaine-nel. A művészpáros kapcsolata rövidesen nem csupán a versek területére terjed ki, hiszen a feleségével folyamatosan kegyetlenkedõ mentor, Verlaine, érzelmileg is az ujja köré csavarja a nála… Több

Forgatókönyvíró: Christopher Hampton
Ország: Egyesült Királyság, Franciaország, Belgium
Premier (HU): 1996.07.25.

2024.03.27 szanko

Érdemes megnézni

Egy jól sikerült film: érdekesen ábrázolja az adott korszakot és a két költő kapcsolatát. A főszereplők színészi játéka, az kiemelkedő, viszont aki teheti, ne magyar szinkronnal nézze. Akit érdekelnek a kissé művészi filmek, érdemes lehet megnézni.

2017.09.24 Deku

Harmat gyenge egy film ez. Voltak jobb jelenetek amik tetszettek benne de ettől még nem tudta elérni, hogy szeressem. Legalábbis számomra nem nyújtott nagy élményt a megtekintése.

2015.09.13 rbernadett

Nagyon bevállalós film Verlaine és Rimbaud cseppet sem csak baráti kapcsolatáról. Mindenkét színész játéka nagyon jól adja vissza a költők jellemét és az arra a korra jellemző világlátást.

2016.11.07 Berto49

Minden extrémitása mellett nagyon tetszett ez a biopic, amely Rimbaud és Verlaine életéről szól. El kell ismerni, hogy Leo született őstehetség, végre idén megkapta az Oscar-ját, bár a „Visszatérő” számomra nézhetetlennek bizonyult, de színészként se... Több

2015.04.22 Bizsu82

Nagyon hűen adja vissza a kor hangulatát. Engem megfogott a film. Egy életrajzi film, amelyből a híres költő eddig nem igazán ismert oldalát láthatjuk, ami igazán érdekessé teszi. Kissé bizarr, elvont film.

A film összbevétele 339 889 dollár volt (imdb.com).

A film Christopher Hampton 1967-es darabjàn alapszik, ő készítette el a Teljes napfogyatkozàs forgatókönyvét is. Szerző: Bogi87

A filmet Belgiumban, Franciaországban és Dzsibutiban forgatták 8M $-ból. Szerző: dulkap

Volker Schlöndorff rendezte volna a filmet eredetileg. Szerző: dulkap

David Thewlis leborotválta a hajának egy jelentős részét, hogy jobban hasonlítson Verlaine-re.Szerző: rbernadett

(2019. 03. 12.)
Két különc kóborlásai
Az a néhány kínosan ripacs momentum, amit megengedtek maguknak és karaktereik jellemének az alkotók, inkább hiteles „szenvedésként” jön át, noha valóban úgy hiteles, hogy közben a maga módján röhejes is, ahogy tapinthatóvá válik, hogy magabiztos és kőkeményen határozott idealista világszemléletük szép lassan maga alá temeti és dekonstruálja jellemü... Több