Az Úr kegyelméből

Az Úr kegyelméből

Tender Mercies

Marc Sledge, a lecsúszott alkoholista és középkorú countryénekes újraházasodik, megkeresi rég elveszett lányát és megpróbálja helyrehozni a zűrös életét.

(ZeroHero)

Premier: 1983.03.04.
Robert Duvall

2019.09.08 Berto49

Igazi feel good movie

Számomra voltak előnyei és hátrányai. Egyszerű, de szívhez szóló történet, remek színészi játék, aranyos, Sonny nevű gyerekszereplő (Allan Hubbard), nem csináltak belőle rétestésztát. Amit nehezen viseltem el az a zenei anyag volt, de egy kiégett, szétesett country-énekes milyen más műfajú zenét játszhatna és énekelhetne? Nem mintha számítana ebben a témában a véleményem, de Robert Duvall ezt is jól művelte. Az elmaradhatatlan cowboy-kalap a texasi férfiakon annyira nevetséges! Texast a többi látott film alapján nyugodtan Tahóföldnek is lehetne nevezni. Az ottani lakók nem éppen a magas intellektuális képességükről híresek. Olyanok, mint a zenéjük, szimpla és hétköznapi. Ezzel együtt a film időtartama alatt jól szórakozhat a néző.

2015.09.23 cosmik

Az amerikai vidék hangulata a nyolcvanas évekből nagyon érdekes, az emberek becsületesek, tisztelik egymást. Robert Duvall és Tess Harper színészi alakítási is nagyon kielégítő volt. Tetszett a film, örülök, hogy rátaláltam.

2015.03.31 Penge

Maga a történet érdekes és hatásos, valahogy mégsem hatott meg a film, túl hosszúra sikeredett.

Több be nem váltott jelölés után ez a film meghozta Robert Duvall számára saját jogon az Oscar-díjat.Szerző: Berto49

Fame
1982