Tenenbaum, a háziátok

Tenenbaum, a háziátok

The Royal Tenenbaums

Tenenbaumék családja csupa fekete bárányból áll. Az apa hitelből él egy hotelben, gyermekei zsenik, de neurotikusak. Chas pénzügyi lángelme, Margot az évszázad drámaírója, Ritchie pedig teniszbajnok. Anyjuk is meglehetősen fura személy, mellett feltűnik egy bogaras tudós, egy részeges aranyifjú… Több

Premier (HU): 2002.10.03. | Disney+ (2022.06.14.)

2019.02.23 dailyfilmsan

Nagyon érdekesnak találtam a szerkezetét és a stílusát kicsit mintha a Coen fivérek munkája lenne, de mégsem. A fejezetes megoldásnak nem láttam értelmét mert a fejezetek nem a különböző szereplőt mutatták be. Maguk a karakterek kidolgozottak és érdekesek voltak. Szerintem ez egy igazán jó film, a maga nemében.

2016.05.09 Zsceeeka

Nagyon szeretni szoktam a rendező filmjeit, de ez valamiért abba a kategóriába került , amin nem tudtam igazán jókat nevetni , valahogy nem jött át. A színészek egyébként jól lettek válogatva, mindnek jól állt a szerep és egyébként is jó színészek.

2016.09.26 Ghotik

Egészen jól összerakott film, ami végig pörgős és humoros. A színészek profik, és ebben a filmben sem okoztak csalódást, hozzák a formájukat. Átlagnál jobb film.

2017.07.08 miklosvaridori

A film már az előzetese alapján nagy vor-ral indul, hiszen a nevek amiket magáénak tudhat, garanciát adnak valamelyest a sikerre. Owen Wilson és Ben Stiller hozzák a legtöbbet.

2015.02.12 Sniper

Wes Anderson megint nem aprózta el, és egy hihetetlen karakterekkel megtömött filmmel rukkolt elő. Az egyik legintelligensebb vígjáték, amit valaha láttam.

A filmben játszó Mordecai nevű sólymot forgatás közben elrabolták. A bevétel nem tett eleget a rablók követeléseinek, inkább beszerzett egy másikat. Ezért van a film végi részeknél több fehér tolla a madárnak, mert az már nem az eredeti sólyom.Szerző: dailyfilmsan

Wes Anderson saját édesanyját vette alapul mikor kialakította Etheline Tenenbaum karakterét. Olyannyira, hogy a filmben édesanyja, Ann Burroughs szemüvegét viseli az Etheline-t játszó színésznő.Szerző: dailyfilmsan

Owen Wilson, Wes Anderson és Luke Wilson egyetemi ismerőse volt , akinek volt egy Margo nevű húga. Wes Anderson-nak tetszett a neve, így felhasználta a filmben.Szerző: dailyfilmsan

Ben Stiller és Owen Wilson 5. közös filmje. Szerző: dulkap