Menny és pokol

Menny és pokol

Tengoku to Jigoku

A bűnözök elrabolják és váltságdíjat követelnek a gazdag cipőgyáros fiáért, azonban kiderül, hogy nem jó embert raboltak el, ugyanis ehelyett a cipőgyáros sofőrjének fiát sikerült elrabolniuk.

(MP170506)

Rendező: Akira Kurosawa
Író: Evan Hunter
Ország: Japán
Premier: 1963.03.01.

2019.11.18 Gábor Takács

Kimondottan jó film

Kimondottan értékes és jó film. Szeretném, ha minél több ember megismerné.

2016.12.07 Szorcsik

Kurosawa egyik remekműve ez a film. Sokkal többről van itt szó, mint egy emberrablás rejtélyének a feltátárása. A film igen feszült, a nyomozás legapróbb részleteibe is betekintést nyerhet a néző. A film szereplő folyton morális döntéshelyzetek előtt állnak. A korrajz igen hűen tükrözi a viszonyokat. Szenzációs film.

2019.04.10 Berto49

Fenn és lenn

Igazi Kurosawa remekmű! A címmel tökéletes összhangban mutatja be egy emberrablás kapcsán, pontos, izgalmas krimiként a mennyet, Gondo (a zseniális Mifune Toshiro bámulatos játékával) dombtetőn épült kastélyát és a pokol legsötétebb mélységeit. Sokféle értelmezése lehet: társadalomkritika és tanmese, de értelmezhető a Jó és a Rossz örökös harcának is. A történet komótosan bontakozik ki, ám sok és meglepő fordulatot tartalmaz. A rendező bebizonyította, hogy a mesteri szamurájfilmek mellett a nyugati noir jellegzetességeit is magas művészi fokon sajátította el.

2017.12.23 Deku

Nem is tudom, nekem kifejezetten nem tetszenek az ilyen típusú filmek. Ez eléggé lehangoló és nehezen emészthető darab lett. Nem biztos, hogy újra bepróbálnám. Nem szívesen ajánlanám másoknak.

Kurosawa az alapötletet ezúttal egy nyugati regényből, mégpedig Ed McBain (írói álneve Evan Hunter) King’s Ransom című írásából vette.Szerző: Berto49