Terminál

Kumar Pallana
Diego Luna
Kumar Pallana
Tom Hanks

Viktor Navorski New Yorkba utazik, de a John F. Kennedy repülőtéren arról értesül, hogy kelet-európai hazájában egy államcsíny következtében útlevele egy épp nem létező országból való, így nem léphet be Amerikába. Amíg tart a háború, se haza, se máshova nem utazhat, de még csak a repülőteret sem… Több

Premier (HU): 2004.09.16. | SkyShowtime (2023.02.14.)

2023.12.28 Majorkas

Tom Hanks egyik legjobb filmje

Kedvenc Tom Hanks-filmem.

2018.12.07 mamiéstöti2

Tom Hanks egyik, ha nem a legjobb alakítása szerintem. A történet is egyedi és remekül kidolgozott.

2017.04.15 indingo

Besorolhatatlan a műfaja, talán pont ezért ilyen jó. Számomra dráma, bár sokszor lehet rajta nevetni. Tom Hanks olyan könnyeden játszik benne, hogy teljesen hihető a sztori.

Tom Hanks szinte bármit el tud játszani,és nagyon jól.Ez a film is azt bizonyítja,hogy korszakos zseni. Maga a film nagyon érdekes mindenfajta szempontból.De röviden a lényege,hogy minden élet helyzetben találjuk fel magunkat,és akkor soha nem veszünk el.

2023.08.22 JRD

Érdekes történet. Fikció vagy valóság?

Bevallom, sokáig Zeta-Jones miatt nem néztem meg a filmet, és ha tehetném, őt simán kivágnám a filmből. Nem tehetek róla, úgy érzem, hogy ő egy túlértékelt jégkocka (akárcsak Demi Moore) a filmek világában. Aztán leráztam magamról ellenérzéseimet, é... Teljes kritika

2006-ban Nasserit kórházba szállították, amit 2007 végén hagyott el. Utána több karitatív szervezet segítette a férfit, de feljegyzések nincsenek arról, hogy a férfi valaha is dolgozott volna a rengeteg ellátásért cserébe akár egy napot is. Halála a 18 évig lakterét szolgáló reptéren érte 2022-ben, ahova két hónappal előtte tért vissza. Szerző: JRD

És hogy mivel töltötte napjait a férfi a terminálon? Bye Bye bár környékének rendszeres látogatója volt, pipázott, naplóféleséget írt, vagy épp evett, amit az arra járók vettek neki. A 2000-es évek elején Spielberg megvásárolta a férfitől a történetéhez fűződő jogokat, így Nasseri több százezer dollárral lett gazdagabb.Szerző: JRD

Az iráni férfi ügyét egy emberjogi ügyvéd vette fel (ilyenkor mindig megjelennek, mindegy, hogy az adott menekült sztorija hány sebből vérzik). Igyekezett elérni, hogy védence kapjon papírokat, de ezt a belga hatóságok csakis a férfi személyes jelenlétével voltak hajlandóak megtenni. 1995-ben tehát a belga hatóság engedélyezte is, hogy a férfi az iratok kiállítása okán átlépje a határt, de volt egy feltételük: csakis egy szociális munkás állandó felügyelete mellett tartózkodhat Belguimban. Ezt Nasseri elutasította azzal az indokkal, hogy ő csakis az eredeti szándékával megegyezően akar cselekedni, miszerint ő be akar lépni az Egyesült Királyság területére. Belgium és Franciaország is felajánlott neki egy tartózkodási helyet, de ő ezt elutasította. Sértette ugyanis az a tény, hogy őt iráni állampolgárként vezették volna fel a papírokon, és nem brit alattvalóként az általa választott néven (Sir Alfred Mehran).Szerző: JRD

A menekültstátusz révén Nasseri sok európai országban megfordulhatott. Később pedig a vizsgálatok során ki is derült, hogy Nasserit NEM UTASÍTOTTÁK KI a hazájából. 1988-ban a papírjai elvesztek, de a történet hitelességében sokan kételkedtek. Voltak olyanok, akik úgy tudták, hogy papírjait maga Nasseri küldte el postával Brüsszelbe egy kompról, ám Nasseri azt állította, hogy ellopták az iratait tartalmazó aktatáskáját. Szerző: JRD