Lady Hamilton

Lady Hamilton

That Hamilton Woman
Videók

Korda Sándor 1942-es filmje Emma történetén keresztül mutatja be nekünk a Napóleoni idők fontos angol szereplőit. Emma Hamilton az idős Lord Hamilton, a nápolyi nagykövet felesége lesz. Itt találkozik Nelsonnal (Laurence Olivier), aki az Egyiptomi hadjárathoz keres utánpótlást. A gyönyörű… Több

Rendező: Alexander Korda
Forgatókönyvíró: Reisch Walter, R.C. Sherriff
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier: 1941.04.03.

A Rotten Tomatoes oldalán 11 kritikus értékelése alapján 100%-os értékelést kapott.Szerző: Dorkateo

A film mindössze 6 hét alatt készült el, s részben Merle Oberon finanszírozta. Korda Sándor legjobb rendezői teljesítményeként tartják számon.Szerző: Dorkateo

Egyike azon kevés filmnek, amelyben olyan házaspár szerepel, akik mindketten elnyerték az Oscar-díjat, Sir Laurence Olivier a Hamletért (1948) és Vivian Leigh az Elfújta a szélért (1939). Leigh később még egy Oscart nyert, A vágy villamosáért (1951).Szerző: Dorkateo

A történelmi apropót Hitler szolgáltatta: Napóleon fenyegetése jelképezte Európa helyzetét.Szerző: Dorkateo

A filmet a korabeli cenzor miatt kellett kiegészíteni a nyitójelenettel: Lady Hamiltonnak bűnhődnie kellett házasságtörő szerelme miatt.Szerző: Dorkateo