Játssz egy Google Daydream-ért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

Pókember: Hazatérés

(Spider-Man: Homecoming)

Tartalom

Tartalom 1
Tartalom 2

Kamaszodni eleve nem könnyű, és Peter nem arról híres, hogy feltalálja magát. Nagyon vicces srác, mégsem tartozik a nagymenők közé. Nappal. Éjszaka azonban övé a nagyváros, és nemcsak utcaszinten. Különleges szerkóban lendül felhőkarcolóról felhőkarcolóra, nem lehet meglépni előle és nem könnyű legyőzni.
Eddig legalábbis senkinek sem sikerült.
De a Pókember most egészen új ellenségekkel találkozik, és úgy tűnik, még a szokásos humora is kevés lehet hozzá, hogy életben maradjon. Az új bajban új szövetségesek után kell néznie.  (Intercom)

2017. 07. 09. 13:50

Nem mondanám, hogy túlzottan elvarázsolt ez a Pókember. Azoknak nyilván az év filmje, akik arra csorgatják a nyálukat, hogy egy képregény adaptációba belenyomnak több hőst, de nekem a sztori kicsit klisés és gyenge lett. Ugyan a Tobey Maguire verziónál jobb lett, de nekem még mindig az Andrew Garfieldes a kedvenc. A Keselyű nagyon jó karakter volt, de sajnos nem boncolgatták az ő figuráját, pedig Michael Keaton remek alakítást nyújtott. Ellenben rengeteg időt elpazaroltak egy idegesítő, szófosó, kövér cimborára, akinek a bénaságával akarták szórakoztatni a közönséget. Mondanám, hogy nekem kifinomult annyira a humorérzékem, hogy nem tartom viccesnek ezeket a poénokat, de az egész mozi csak két három viccén kacarászott, ami két-háromszáz viccel nem valami jó arány. Volt a sztoriban egy-két logikai hiba is, de nem nagyon láttam még olyan képregényfilmet, amiben ne lett volna, így ez nem is róható fel igazi hibának. Viszont afféle rebootnak nem rossz, mivel a készítők nem tették túl magasra a lécet, így a következő kalandokban Pókunknak nem kell everesti magasságokat megugrania… vagy másznia.

2017. 07. 06. 09:25

A nagy hype miatt ennél sokkal többre számítottam. Tom Holland-féle pókember, mikor feltűnt az Amerika kapitány 3-ban, szimpatikus volt, de egy 2 órás filmet nem igen tudott elvinni a hátán. A marvel filmekben mindig felszínen van a humor, de ez már túlzás, amit itt kapunk. A sok beszólás, szerencsétlenkedés pókembertől, kb önmaga paródiájává teszi a filmet. A film feléig az a gondolat járt a fejembe, hogy a SuperHero Movie 2 -t nézem!? Mivel főhősünk, itt egy 15 éves karakter, számítottam a tini szintre, de nem gondoltam, hogy ennyire leragadnak itt. Michael Keaton mint mindig, szuperál, viszont a karakterét nem éreztem egy erős fő gonosznak. Nem sokat foglalkoztak vele, és a filmvégi összeütközés is elég vérszegényre sikerült. Látványban viszont igen erős. A Washington-emlékműnél játszódó jelenet (főleg 3D-ben) annyira szépen kidolgozott és izgalmas. Szinte beleszédültem. Tony Stark motiválása - apai szerepe kellett nagyon, és ez a folyamat szépen összeállt: miként lesz Peter Parker benne a csapatban. Bosszúállós univerzumba elfér (látni kell) , de számomra túlságosan gyerekfilm lett. Félreértés ne essék, sikerült sokszor mosolyt csalni az arcomra, de a komolytalanság és idétlenkedés ilyen mértékbe sok lett. Mint különálló pókember mozi, szerintem a Csodálatos pókember első része merészebb volt, és komolyabb.

2017. 07. 28. 22:44

Megmondom őszintén, hogy mikor először megtudtam, hogy lesz új Pókember-film, nem hozott igazán lázba. Egy újabb bőrlehúzásnak gondoltam, hiába a Marvel égisze alatt készült, s került ezáltal bele Peter Parker is a „nagyszabású univerzumépítésbe”. Ehhez persze az is hozzátartozik, hogy engem a mostanában nagyon trendi képregény/szuperhősfilmek sem igazán tudnak lázba hozni. Aztán kicsit utána olvastam a dolgoknak, kiderült, hogy a mostani film lesz a leghűbb az alapul szolgáló képregény(ek) szellemiségéhez, egy tinédzserre inkább emlékeztető színész főszerepbe állításával (ezt, mármint a hihető tini karaktert pl. Tobey Maguire és Andrew Garfield esetében is csak egy erős jóindulattal lehetett elfogadni), s mondhatni nemcsak hazatérés, hanem a gyökerekhez való visszatérést is fog jelenteni, akkor már egy picivel jobban kezdet érdekelni. Az már csak a hab volt a tortán, hogy egész jó kritikákat is kapott. Úgyhogy tegnap úgy döntöttünk, az újabb Pókember-menetet (akárcsak a Maguire-és Garfield-félét) nagyvásznon nézzük meg. És most jön a java: messze ezt a változatot találtam a legszórakoztatóbbnak, s valóban az történt, amit ígért: Pókember mindig is a szeleburdiságot, a hebrencs jellemet, s fiatal korából kifolyólag a naivitást képviselte a többi, helyenként komor, helyenként karót nyelt szuperhős társaihoz képest. A fenti erényekből tehát nincs híján az új Pókember, s jelen esetben még külön örömként emelném ki azt is, hogy nem eredettörténetről van szó, nem kell újfent végignéznünk, ahogy Parkert megmarja egy pók, így téve szert különleges képességekre (és: nincs újra Ben bácsi halála sem!). Sokkal jobban tetszett, hogy Pókember emberi oldala, vagyis egy fiatal mindennapi problémája (iskolai dolgok, barátok, szerelem) sokkal nagyobb és kidolgozottabb hangsúlyt kapott a korábbi filmekhez képest. És persze a legfontosabb: a humorral most sem spóroltak (pl. a Vallató üzemmód alkalmazása, vagy Pókember „kimenekülése” a szigorúan őrzött létesítményből, nem is beszélve a kikacsintásokról néhány ’80-as évekbeli filmre). Tom Holland nagyon jó választás volt a címszerepre, nekem eddig ő áll a legközelebb a képregénybeli Peter Parker karakteréhez. Mellette mindenképp kiemelném Michael Keatont, aki az egyik nagy kedvencem, s bár lehet, hogy nem ő lesz a legemlékezetesebb szuperhős-nemezis, minden egyes vásznon töltött pillanatát öröm volt nézni. Mellettük még az új, mentor szerepben tetszelgő Robert Downey Jr. is megér pár gondolatot: elsőre furcsának tűnt ebben az „apa helyett apaként” tetszelgő Tony Stark szerepben, de az összkép alapján teljesen indokolt a jelenléte. Csak egyet nem igazán értek: miért volt mindenki elájulva Marisa Tomei szexiségétől? A filmben sikerült úgy „elmaszkírozni”, hogy egyáltalán nem tűnt egy dögös nagynéninek. Bár valószínűleg ezzel a húzással is csak csavarni akartak egyet az eddigi filmeken, amelyekben May néni egy idős hölgy volt. Összegezve: tudván, hogy a Marvelnél minden a jövő évi Bosszúállók: Végtelen háború felé tart, s hogy a hálóvetős igazságtevőnk is betagozódott a narratívaépítésbe, ahhoz képest egy kellemes, szórakoztató, s kikapcsolódáshoz abszolút ajánlható filmet hozott össze Jon Watts, számomra az egyik leghihetőbb Peter Parkerrel. Lehet, hogy nem az idei év legjobb filmje, de nagyon örülök, hogy egy olyan Pókembert láthattam a vásznon, amilyet a képregényekben is.

Stan Lee
Stan Lee
Angourie Rice
Michael Keaton

Filmet a Marvel és a Sony közösen készítette, a SONY állta a film teljes büdzséjét (175M) a MARVEL meg a megvalósításért volt felelős , a pénzen meg úgy osztoznak , hogy a Sony-é lesz az film egész bevétele a Marvel meg kapja a játékokból, promóciókból befolyt összeget

(AngelCass)

Tom Holland-ot álnéven beíratták egy bronxi iskolába ,hogy ráhangolódjon az amerikai iskolai életre, idézve a színészt: "Lényegében csak el kellett mennem egy tudományos suliba, és beolvadnom a többi kölyök közé. Néhány tanár nem is tudott róla, ez viszont egy tudományos iskola volt, amihez nekem nincs sok közöm. Volt, aki kihívott a táblához, hogy oldjak meg néhány egyenletet, nagyon égő volt... Érdekes tapasztalat is volt viszont, mert a londoni sulik nagyon mások. Nálunk öltönyben és nyakkendőben kellett megjelenni, csak fiúk voltak az iskolában, ezek után egy olyan helyre járni, ahol szabadabb lehet az ember, kicsit elengedheti magát, és lányok társaságában lehet, nagyon különböző volt." Állítólag egy lánynak felfedte magát , de ő nem hitt neki.

(AngelCass)

Tom Holland irtózik a pókoktól.

Movieaddicts: Pókember: Hazatérés
Azt gondolom ajánlanom nem nagyon kell a filmet, mivel valószínűleg mindenki meg fogja nézni. Van aki azért, hogy lefikázza, hogy na már megint egy csináltak egy gagyi Pókember filmet, van aki azért mert fanatikus Pókember/Marvel fan, van aki csak kíváncsiságból, de azt gondolom mindegy miért nézitek meg, mivel mind a fanyalgóknak, mind a rajongóknak kellemes meglepetést fog okozni. A Marvel bebizonyította, hogy igenis lehet egy már megfáradt és elcsépelt franchiseba új életet lehelni. 9/10
VOX.hu - Pókember: Hazatérés
Otthon, édes otthon! A Bosszúállók galaxisába beinjektált új Pókember első önálló kalandjában bizonyítást nyer az az eddig is erős gyanú, miszerint a csodálatos és közkedvelt hálószövő akkor a legjobb, ha hazai terepen teng-leng. 85/100
Smoking Barrels: Pókember: Hazatérés
A Pókember: Hazatérés tehát egy bájos, végtelenül szórakoztató, szeretnivaló és könnyed film, ami olyannyira méltón és okosan bánik a Marvel univerzum egyik legismertebb és -közkedveltebb figurájával, hogy a legjobbjai közé emeli azt. 9/10