Kísértetek

Kísértetek

The Awakening

Az 1921-ben, a világháborút követő években játszódó film sztorija egy szkeptikus nő (Hall) körül forog, aki egy vidéki nevelőintézetbe utazik, hogy utánajárjon egy pletykának, miszerint a hely kísértetekkel van teli. Már éppen úgy gondolja, hogy sikerült megdöntenie a szellem-teóriát, amikor találkozik valamivel, ami minden racionális magyarázatot megcáfol.

Rendező: Nick Murphy
Forgatókönyvíró: Stephen Volk, Nick Murphy
Ország: Egyesült Királyság
Premier: 2011.09.16.

2015.02.27 hedva

Nagyon jól indult, elképesztően átható hangulata van a filmnek, de aztán annyira érdektelenné vált és leült a történet, hogy nagyon unatkoztam. Nem képes sajnos fenntartani azt a jó kis feszültséget és rideg atmoszférát, amivel indít. Nagyon kár érte.

2015.01.30 MattesBarca

Egy viszonylag jól megírt sztori, ami tele van üresjáratokkal, amelyeknek sajnos semmilyen különösebb funkciójuk nincs. Ez lehetne akár egy merész fogás is, de így egy kicsit olyan, mintha pusztán csak a játékidőt akarták volna kitölteni.

(2021. 03. 04.)
Akár horrorhoz kevésbé edződött nézőknek is jó kezdés lehet, ha műfajhoz szeretnének közelíteni. A Kísértetek érzelmes film, minimális borzongással kísérve. Kísértetsztorik, drámák kedvelőinek ajánlom elsősorban. Több