Életünk legszebb évei

Életünk legszebb évei

The Best Years of Our Lives
Videók

Az életünk legszebb évei című háborús dráma főhőse három leszerelt katona, akik a hadseregnél eltöltött éveiket tartják életünk legboldogabb időszakának. Igaz, hogy a harcmezőn eltöltött idő tele volt veszélyekkel és szörnyű dolgokat voltak kénytelenek átélni,… Több

Forgatókönyvíró: Robert E. Sherwood
Premier: 1946.11.21.

2017.01.30 tilino

Az Életünk legszebb évei sokak szerint hasonlít a Casablanca c.filmre. éppoly kellemes és szerethetö film emlékezetes jelenetekkel és felejthetetlen mondatokkal és megnyilvánulásokkal.

2016.12.08 Berto49

7 Oscart nyert film 1946-ból MacKinlay Kantor „Glory” című könyve alapján. Most láttam először. Újra nem nézném meg, de egy alkalommal érdekes volt. Három, a II. világháborúból visszatérő katona sorsát mutatja be, természetesen a kötelező happyenddel... Több

2016.01.25 juhasz-david93

Silány propaganda a nagy amerikai hősökről, persze kis náci/japángyűlöletet is sikerült becsempészni - a korabeli amerikai filmeknél ez szinte kötelesség volt. Nem is csoda, hogy az Akadémia imádta.

1948-ban BAFTA-díjban részesült, mint legjobb film – Samuel Goldwyn Productions.Szerző: Bogi87

Bosley Crowther a New York Times-tól azt nyilatkozta, hogy az Életünk legszebb évei az év legjobb hollywoodi filmje.Szerző: Bogi87

A film alapja egy korábban, a TIME magazinban megjelent cikk, amely arról szólt, milyen nehézségekkel szembesülnek a II. világháború veteránjai a civil környezetbe való beilleszkedés során.Szerző: Bogi87

2 365 000 000 dolláros bevételt eredményezett a film, 21 000 000 dollárból jött létre.Szerző: Bogi87