The BFG

Ruby Barnhill

A HABÓ (Mark Rylance) avagy a Hatalmas Barátságos Óriás, semmiben sem hasonlít Óriásország többi lakójára. Alig 8 méter magas, túlméretezett fülekkel és kifinomult szaglással rendelkezik, bájosan együgyű, és szeret egyedül lenni. Az „igazi” óriások, mint Vértunkoló (Bill Hader) és… Több

Forgatókönyvíró: Melissa Mathison, Roald Dahl
Ország: Amerikai Egyesült Államok, India
Premier (HU): 2016.08.25. | Netflix (2019.08.03.)

2021.02.15 Timon

Én személy szerint élveztem a különösebb lépéseit, így nem volt valami túl sablonos óriás-gyerekmese. A poénokat nem mindenhol találták el ugyan, de voltak meglepetések is azért. 10/9

2018.03.04 Artemisia

Kedves, meseszerű történet. A képi világ színes,álomszerű. A film üzenete ,illetve a kislány és az óriás barátsága megható, azonban a cselekményt lassúnak,néhol vontatottnak érzem. Pl.a végkifejlet meglehetősen egyszerű, eltervezik, hogy elmennek a k... Több

2021.02.11 Yosihiro

Óriás

Lehet, túlreagálom ezt a filmet, de nekem valahogy nagyot bukott, pedig azt hittem, valami meseszerű, értelmes történetet kapok. Helyette igazából nem kaptam semmit, csupán annyit, hogy van egy szerethető óriás. A film lényegi értelmét is több szemsz... Teljes kritika

2017.12.25 indingo

Helyes mesefilm kedvelt motívumokkal árvaház, magányos kislány, álmodozás. Látványra rendben volt a film, bár a bilifrizurájú kislány kicsi zavart.

2017.04.16 ArpiHajdu és Réci

Átlagos adaptáció

Aranyos sztori, pazar vizualitással , ám a történetvezetés szintjén annál kevesebb ötlettel vegyítve. Röviden így tudnám jellemezni Spielberg adaptációját. Mivel nem ismerem az eredeti regényt, nem tudtam a film alatt eldönteni, hogy melyek azok a ré... Teljes kritika

A film összbevétele 183 288 689 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 63 484 495 forintot termelt. A hazai mozik összesen 47 068 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Ruby Barnhill úgy készült a meghallgatásra, hogy 6 oldalnyi dialógust megtanult a regényből. Szerző: ArpiHajdu és Réci

Rebecca Hall elárulta, hogy különleges kapcsolat fűzi Roald Dahl regényéhez, ugyanis ez volt az első könyv, amelyet egyedül olvasott el gyermekkorában.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Roald Dahl a film alapjául szolgáló regényt néhai lányának, Oliviának dedikálta, aki 1968-ban, hétéves korában halt meg, húsz évvel azelőtt, hogy a regényt publikálták volna.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Roald Dahl Sophie karakterét az unokájáról, a színésznőről és modellről, Sophie Dahlról nevezte el.Szerző: ArpiHajdu és Réci

(2016. 08. 26.)
Rádumáló vészülék
A barátságos óriás minden elkövet azért, hogy feltalálja a mese nélküli mesét, a varázslat nélküli mágiát. És aki ezt kiszúrja, arra két órányi tisztes unalom vár a nyúl bélelt üregében. PAPP SÁNDOR ZSIGMOND KRITIKÁJA. Több

(2016. 08. 31.)
A mozitörténet egyik legnagyobb mesélője a Hatalmagos Azonáltal Barátságos Óriást is szájtátva figyelhető bűvöletnek álmodta a gyöngyvászonra. Ámulatunk mégsem tartós. Évtizedekkel ezelőtt tán még óriás(i) film is lehetett volna belőle. Ma csak barátságos. Több

(2016. 09. 04.)
Unikum a mostani üres látványmozik tengerében, de annyira sajnos nem erős alkotás, hogy igazán maradandó filmélményt adjon, de ha a helyén kezeljük, nagyon sokat tud adni nekünk ez kedvesen nosztalgikus, de nagyon szeretnivaló történet. Több