Játssz három szuper díjért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

A nagy dobás

(The Big Short)

Tartalom

A nagy dobás című filmdráma Michael Lewis azonos című regénye alapján készült. Négy főhőse még időben rájön, hogy a bankok felelőtlen hitelpolitikája révén küszöbön áll egy újabb hatalmas világválság. Hiába figyelmeztetik az illetékeseket a közelgő veszélyre, azok nem hallgatnak rájuk. Elhatározzák, hogy tudásukat felhasználva cégükkel olyan befektetéseket hajtanak végre, melyek a válság során szép hasznot eredményeznek.

(erare)
2016. 05. 27. 16:26

Úgy szomorú/felháborító, hogy közben vicces. A film mindenki számára érthetően mondja el a nagy világgazdasági és pénzügyi válság hátterében meghúzódó okokat és összefüggéseket.

2016. 04. 30. 20:37

Érdemes megnézni azoknak akiket érdekelnek a politikai, a banki és a pénzügyi dolgok. Érdekesek az összefüggések és amatőr szemmel is értető. Izgalmas, elgondolkodtató és szemeket felnyitó. Szívesen újranézem, hogy minden részlet összeálljon.

2016. 04. 27. 08:52

Kicsit száraz a sztori, de nagyon jól bemutatja a történéseket és rávilágít a lényegre hogy mi van a pénzvilág valódi hátterében és hogy működnek valóban a dolgok és hogyan van manipulálva a világ.

Ryan Gosling

Christian Bale

mint Michael Burry

Hunter Burke

mint Analyst

A blackjackes jelenetben Richard Thaler és Selena Gomez helyett Beyoncé Knowles és Jay-Z párosa volt az eredeti terv.

(erare)

Az eredeti forgatókönyv szerint Margot Robbie fürdőzős jelenetében Scarlett Johansson szerepelt volna.

(DrPepper11111)

Nem használtak filmes trükköket Michael Burry karakterének üvegszeméhez, ugyanis Christian Bale képes arra, hogy egyszerre csak az egyik szemét mozgassa.

(DrPepper11111)
Kultúrpart: MEG LETTÜNK SHORTOLVA
A nagy dobás nem csak a legszórakoztatóbb mozi a legutóbbi gazdasági világválságról, de azért is nagy meglepetés, mert hiába hihetetlenül mókás, súlyosan ránehezedik a mellkasunkra.
Movieaddicts: Kártyavár
Ha csak négy jelzővel kéne illetnem: Szórakoztató, meghökkentő, tanulságos és zseniális.
VOX: A nagy dobás
Sose gondoltuk volna, hogy egyszer majd a Taplógáz rendezője fogja elmagyarázni nekünk a gazdasági világválságot.