The Big Short

John Magaro
Adam McKay
John Magaro
Finn Wittrock

A nagy dobás című filmdráma Michael Lewis azonos című regénye alapján készült. Négy főhőse még időben rájön, hogy a bankok felelőtlen hitelpolitikája révén küszöbön áll egy újabb hatalmas világválság. Hiába figyelmeztetik az illetékeseket a közelgő veszélyre, azok nem hallgatnak rájuk.… Több

Rendező: Adam McKay
Premier (HU): 2016.02.04. | HBO Max (2023.05.26.) | Netflix (2023.06.10.)

2023.07.09 polgy

Gazdasági világválság konyhanyelven

Az tény, hogy kell némi alapérdeklődés vagy szakmai tudás a pénzügyek kapcsán, de közel nem annyi, mint mondjuk a Margin Call (Krízispont) című filmhez. Könnyed betétekkel igyekszik elmagyarázni a nehezebb vagy összetettebb részeket. A téma kemény (milliók élete dőlt romba), a feldogozás könnyed, és a következtetések sajnos nagyon igaznak tűnnek. Már most kevesen emlékeznek arra, hogy mi zajlott le kb. tizenöt éve.

2016.05.27 Bogi87

Úgy szomorú/felháborító, hogy közben vicces. A film mindenki számára érthetően mondja el a nagy világgazdasági és pénzügyi válság hátterében meghúzódó okokat és összefüggéseket.

2016.08.26 ArpiHajdu és Réci

Kicsit bajban vagyok ezzel a filmmel. A legnagyobb erényének azt tartom, hogy ezt az egész világot érintő jelenséget egy közérthető módon próbálta megközelíteni és elmagyarázni, vagyis úgy, hogy elméletileg mindenki megértse. Lehet, hogy én vagyok a ... Több

2016.02.04 dulkap

Nem is tudom hol kezdjem az értékelést, bár aki követ engem az tudja, hogy nem összefogott esszékben szoktam fogalmazni. Inkább csak úgy csapkodóan, mezei mozinéző szemmel. A legnagyobb bajom, hogy a film 80%-át nem értettem és a maradék 20-at sem bi... Több

2018.12.17 dailyfilmsan

Elmenne egy oktatófilmnek a tőzsdéről na meg a válságról. Igaz a válság része csak a felismerést tartalmazza és azt hogy miként érte az egyes rétegeket, de jól megfogja a lényeget. Kis ismertetőket is beszúr hogy az egyszerű ember számára is. Ami nag... Több

A film összbevétele 133 440 870 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 89 078 795 forintot termelt. A hazai mozik összesen 74 679 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film alapjául szolgáló regény volt a második Michael Lewis könyv, amelynek a jogait Brad Pitt cége vett meg, s készített belőle filmet. Az első a Pénzcsináló volt, emellett pedig a színész mindkét filmben szerepel is.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Adam McKay azért választotta Barry Ackroydot operatőrnek, mert azt szerette volna, hogy a filmnek olyan jellege legyen, mint A United 93-asnak, pontosabban azt, hogy a főleg zárt terekben zajló történetbe kellő energiát és feszültséget vigyenek különböző kameraszögek és mozgás által.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Adam McKay, a rendező, állítása szerint egy éjszaka alatt elolvasta Michael Lewis könyvét, s azonnal tudta, hogy filmet akar készíteni belőle. Érdekes módon az író egyszer úgy nyilatkozott, hogy a könyve megfilmesíthetetlen. Szerző: ArpiHajdu és Réci

Christian Bale találkozott az igaz Dr. Michael Burryval, s a filmben az ő pólóját és bermudáját viseli. Szerző: ArpiHajdu és Réci

(2016. 02. 04.)
Szakíts, ha bírsz!
Adam McKay minden jelzáloghiteles (legyen az akár svájci frank alapú) okulására elkészítette A nagy dobást, avagy miért rohadt a kapitalizmus. HUNGLER TÍMEA KRITIKÁJA. Több

(2016. 02. 05.)
Mindenki hülye, csak én vagyok helikopter
A lényeg, hogy ha csak egyetlen filmet nézel meg ignoráns, a bűnözés határának mindkét oldalán kereskedő bankárokról, akkor ne A Wall Street farkasa legyen az, hanem A nagy dobás. Több

Értékelés: 8.5/10
(2016. 01. 30.)
Meg lettünk shortolva
A nagy dobás nem csak a legszórakoztatóbb mozi a legutóbbi gazdasági világválságról, de azért is nagy meglepetés, mert hiába hihetetlenül mókás, súlyosan ránehezedik a mellkasunkra. Több

(2016. 02. 04.)
Emberiség ellen fehérgallérral elkövetett bűncselekmények
Kiváló történelmi film A nagy dobás. Nem tökéletes, megfelelő alapismeretek nélkül pedig valószínűleg minden próbálkozása ellenére is nehezen befogadható, de hiánypótló Több

(2016. 02. 10.)
Bennfentes mese a Válságról
A válság előtt a nagybankok addig csaltak és ködösítettek, míg maguk sem látták a csapdát, milliárdokat buktak, aztán a jónép kifizette a vakság árát. Groteszk film, ahol a vak lát és a hülyéken keresnek az okosok. Több