Blues Brothers

Blues Brothers

The Blues Brothers

A blues zene nagy rajongói, a fekete öltönyös, fekete kalapos, fekete szemüveges Jake és Elwood Blues úgy döntenek, ideje, hogy valami jót is tegyenek. Rájönnek, hogy a régi árvaházat, ahol nevelkedtek, le akarják bontani, és úgy érzik, ezt nem hagyhatják annyiban. Régi bandájukkal elindulnak, hogy… Több

Premier: 1980.06.20.
Ray Charles
James Brown
Carrie Fisher
Ray Charles

2016.05.01 Toldi

Az Aykroyd-Belushi párost emelném ki, szerintem ők a film csúcsai, nagyszerűen nyomják az öltönyös-napszemüveges-fapofás figurát, és rettentő élvezetessé teszik az egészet. Aztán persze ott van a zene - a film soundtrackjét is érdemes előbányászni és... Több

2016.01.07 kissjanos21

Tetszett is meg nem is. Nem tudom eldönteni zseniális szuper kult film, vagy szuper gagyi baromság-e. Két szerencsétlen csúcs lúzer a kóser öltönyeikben Bluest játszik. Nem semmi film. Csak szeretni vagy utálni lehet, én még nem döntöttem el. Nézzétek meg és döntsétek el.

2016.04.13 gazsika1978

Egyszerűen megunhatatlan. Könnyed , szórakoztató film, kiváló szereposztással, kitűnő zenékkel. A humor kitűnő, gondosan és ízlésesen adagolva. Az akció a film korát meghazudtolóan a helyén van. A zenei betétek szenzációsak.

2015.03.03 Bulki

Igazi kultuszfilm és nem csak a film, hanem a zene kedvelőinek is. Aki tényleg szereti ezt a műfajt, mármint a bluest, annak a film is biztosan át fog jönni. Hatalmas zenék, nagyon nagy alakítások, és rettenetesen jó hangulat. Nekem máig az egyik kedvencem.

A filmben egy rövid cameo erejéig feltűnik Steven Spielberg is. Ő az, akinél Jake befizeti az összeget.Szerző: Archívum

A filmben a Bluesmobile (Bluesmobile-ok...) Dodge Monaco típusú kocsik. Az eregeti Dan Aykroyd egyik rokonának tulajdona jelenleg.Szerző: ZeroHero

A forgatás során a készítők 103 autót törtek össze, ezzel rekordot állítottak fel. Szerző: kázsé

Ez volt Ray Charles első mozifilmje.Szerző: kázsé

(2016. 08. 08.)
Senkinek nem ajánlom, hogy drága életének drága perceit a folytatásra áldozza, azonban arra szerfelett biztatnék mindenkit, hogy bulizzon egy hatalmasat a Blues testvérekkel, abból baj nem lehet!
8/10 Több