Borgiák - A bűnös család

1. évad (2011) - 9 epizód
2. évad (2012) - 10 epizód
3. évad (2013) - 10 epizód
Holliday Grainger

A 15. századi Itáliában játszódó sorozat a történelem legvéresebb kezű pápájának és családjának történetét meséli el. A Borgiák semmilyen eszköztől nem riadnak vissza céljaik… Több

Forgatókönyvíró: Neil Jordan, Guy Burt, David Leland
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Kanada, Írország, Magyarország
Premier (HU): 2011.06.28.

2022.10.10 JRD

Maga a sztori érdekes, sőt, érdekfeszítő. Hiszen ármány, intrika, vérfertőzés, gyilkosság és sok egyéb volt a Borgiák rovásán, melyről a történelem vagy túlzásokkal beszél vagy idealizálja azokat. Érdemes megnézni. Bár egyetértek az egyik kommentelőv... Több

2016.10.16 hell.l

Szerintem egy nagyon jó sorozat volt, bár az utolsó évad gyengébbre sikerült a korábban megszokottaktól. Jeremy Irons nagyon jól alakítja a pápa szerepét, de a többiek is elég jók. A díszletek is nagyon jók benne.

2017.08.09 czigler.nora

Nem volt túl hosszú életű sorozat, amit láttam belőle az nem nyűgözött le. Kosztümös dráma, ám mégsem lehetett komolyan venni. Azért egyszer végig lehet nézni.

2015.10.07 hawaiipizza

Sajnos Jeremy Irons nem tudja elcipelni a hátán a sorozatot, pedig ráférne. Lapos, érdektelen és vontatott. Ha viszont valakinek úgy tűnik, hogy ez nem több, mint egy igényesebben leforgatott kosztümös dráma, az jól gondolja. Csak annak fog tetszeni,... Több

2015.08.01 jazzy

Nem volt ez rossz sorozat, de én nem vágtam magam hanyatt tőle. Persze az alakítások meg a sztori működött, de én igazán vártam volna a mély pillanatokat, de ezek valahogy nem érkeztek meg. Viszont az atmoszféra már-már tökéletes. Nálam ez egy erős 4-es ért.

Árpa Attilát is felfedezhették a nézők a sorozatban ugyanis az 1. évad 2. részében egy halottat játszik. Szerző: Szilonka

A Magyarországon forgatott jelenetekben több magyar színész is feltűnik, például Gados Béla.Szerző: Szilonka

A sorozat egyes szabadtéri jeleneteit a Pest megyei Sóskúton forgatták. Szerző: Hablaty

A sorozatot Magyarországon, az etyeki Korda-stúdióban forgatták, 30 kilométerre Budapesttől.Szerző: hp

A Borgiákat sokan a történelem első, a szervezett bűnözéssel köré épülő családjának tartják. Módszereik közt szerepelt a vesztegetés, a mérgezés, a gyilkosság és a rablás is.Szerző: hp