Burrowers - A felszín alatt

Burrowers - A felszín alatt

The Burrowers

1879-ben a vadnyugat meghódításakor a telepes Fergus Coffey éppen menyasszonya kezét kérné meg, amikor a nő családját támadás éri. A család egyik felét lemészárolják, a másik fele pedig az arával együtt eltűnik. Fergus azt sejti, hogy az indiánok lehetnek az… Több

Rendező: J.T. Petty
Forgatókönyvíró: J.T. Petty
Premier (HU): 2011.06.23.

2023.12.26 Eastern79

Rémmese a vadnyugaton

Talán egyetlen hasonló western-horrort láttam, a Daniel Craig nevével fémjelzett Cowboyok és űrlények címűt, ami egészen jó móka jelen filmünkhöz képest. A Burrowersen nagyon érződik az alacsony költségvetés, ami főleg a CGI minőségén tetten érhető, pedig a lények egészen jól sikerültek, de sajnos a rettenetes vágás miatt nem igazán lehet őket szemügyre venni. Horrorként jobban működött volna, ha merészebben nyúlnak a témához, mert alapvetően a történet nem rossz, és a mélabús western hangulat is megvan hozzá, bár tovább rontják az összképet a középszerű párbeszédek és a nem túl acélos alakítások. Mindezek ellenére egyáltalán nem rossz egy próbát azért megér, vannak ennél sokkal nagyobb figyelmet kapott, de sokkal rosszabb alkotások.

2023.12.05 Kóborló

Ásók, az ismeretlen törzs

Sajnos nem igazán van túl nagy választék azon filmek terén, amelyekben megtalálhatók egyszerre a western filmes elemek, és a horrorfilmes stílusjegyek (pedig amelyekhez ez idáig szerencsém volt, azokat kimondottan kedveltem), és talán pont emiatt ese... Teljes kritika

2021.11.17 Greta

Kellemes meglepetés volt. Számomra ismeretlenül került elém, így meglepett, hogy a kis költségvetéssel is érdekes filmet, jó szórakozást hoztak össze.

2017.08.04 batukán

Jó lett volna még benne némi pezsdülés, vagy több gusztustalanság sem ártott volna. Sikongatás, pár száz liter vér, sokat sejtetőbb zene. Meg egy kis merészség. Jó lett volna.

2018.01.06 respect the movies

Szerintem érdekes film volt! A műfaji keveredések miatt volt elsősorban az, hogy ez a film felkeltette az érdeklődésemet, mert hát western-horrort nem mindennap láthat az ember! A film eleinte egész ügyesen egyensúlyozik a stílusjegyek közt, van itt ... Több

Mozikban nem mutatták be a filmet, viszont 2008 és 2009 közt számos filmfesztivál keretében látható volt, mielőtt 2009 áprilisában elérhetővé vált DVD-n. Szerző: Kóborló

A filmet először 2008. szeptember 8-án mutatták be, a Torontói Nemzetközi Filmfesztiválon.Szerző: Kóborló

A film forgatását 2007 júliusában kezdték meg, és 2007 augusztusában fejezték be.Szerző: Kóborló

A filmben látható lények kinézetére rendkívül sok időt fordítottak, ugyanis közel három teljes éven keresztül készítettek különféle koncepciókat róluk.Szerző: Kóborló

A forgatókönyvíró, J.T. Petty már 2002-ben elkészítette a történetének a vázlatait, aminek akkor még a 10000 Little Indians volt a címe.Szerző: Kóborló