Játssz egy Google Daydream-ért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

Atomszőke

(Atomic Blonde)
Atomszőke

Tartalom

Tartalom 1
Tartalom 2
Tartalom 3

Lorraine Broughtont (Charlize Theron), a brit titkosszolgálat gyöngyszemét, az MI6 szexi és vad kémistennőjét egy nem mindennapi feladattal bízzák meg: Berlinbe küldik, hogy szerezzen meg egy listát, amin titkosügynökök, köztük kettős ügynökök neve szerepel, és amire a KGB is feni a fogát.
A dögös hírszerző felveszi a kapcsolatot a helyi beépített ügynökkel, David Percivallal (James MacAvoy), akinek segítségével a profi informátornő egyre magabiztosabban veti bele magát a berlini titkosszolgálatok halálosan veszélyes útvesztőjébe. Ám közben egyikük sem tudja, kiben bízhat meg, és kinek is dolgozik valójában... (Freeman Film)

2017. 07. 29. 19:36

Az ajándékba kapott mozijegy utalványt váltottam be erre a filmre, KÖSZÖNÖM! Charlize Theront nyugodtan női James Bond-ként is lehetne emlegetni, de annál sokkal több, egy remek és nem mellékesen csodaszép színésznő. Ez a képregény ihletésű akcióbomba már a harmadik sikeres ilyen jellegű munkája (Aeon Flux, 2005, Mad Max - A harag útja, 2015). Nincs egyedül a női akcióhősök között, hiszen a férfiak mellett egyre gyakrabban feltűnnek a „gyengébb nem” (pocsék jelző ezekre az amazonokra), elég ha csak Sigourney Weaver (Ellen Ripley az Aliens-ből), Uma Thurman (Kill Bill 1,2), Kate Beckinsale (Underworld, 2003), vagy Noomi Rapace (A tetovált lány és folytatásai) nevét említem. Van a filmben egy tizenöt perces akciójelenet, amelyet bátran be lehetne sorolni a műfaj legjobbjai közé. Kemény, kegyetlen, jó esetben csonttörő, rossz esetben halált okozó verekedések durva szekvenciája, amely egy fantasztikus autós üldözéssel fejeződik be. Theron, szerepnevén Lorraine M16 ügynök közel sem sérthetetlen, a berlini küldetése végén szinte egyetlen ép porcikája sincsen, csak a fürdő, a megszokott vodka és a cigaretta segít életben tartani. Bondnál ezért is sokkal életszerűbb, hiszen James az akciójelenetek után max. egy hajtincset töröl el a homlokáról. Állítólagos segítőjét David Percivalt a legutóbbi Shyamalan-filmben sokszorosan hasadt személyiség szerepében brillirozó James McAvoy játszotta, itt ugyan csak egy személyt alakított, de az igazán kétszínű volt. Túl az említetteken a soundtrack is nagyon jó volt, a történet idejének megfelelő többnyire diszkós számokkal, amelyek egyike-másika nagyon kedves a füleimnek, az elrepült negyvenes éveimet idézték vissza. Számomra Theron maradt a piedesztálon, bár a Rém, a Pszichoszingli, no meg a Sötét helyek Libby-jét nem előzte meg ezzel a filmmel. Egy-egy blockbuster elkészítése belefér a filmográfiájába, de inkább maradjon a komolyabb, nívósabb munkák közelében.

2017. 08. 14. 15:54

Sablonos, kissé unalmas vígjáték. Nem adott sok élményt. Jóindulattal egyszer nézhető, de felejtős film. Moziban kár volt megnézni. Nem nézném újra. gyenge volt.

2017. 07. 30. 14:52

Ami a látványt illeti, az igen vagány lett, csak ezzel a bugyuta sztorival csináltak volna valamit. Összességében jó élmény volt, de ennél több csavar, meglepetés kéne, és sokkal kevesebb sablon a történetben. Remélem a második részre korrigálják, ha...

Charlize Theron

Charlize Theron nyolc edzővel dolgozott párhuzamosan a felkészülés részeként. A színésznő Keanu Reeves-szel is edzett, aki épp akkoriban készült a John Wick: 2. felvonás forgatására.

Charlize Theron 2012. óta próbálta tető alá hozni a projektet.

Charlize Theron két fogát is eltörte a forgatáson.

Movieaddicts: Atomszőke
Akciódús, durva, de nem buta kémfilm, jó színészekkel és alakításokkal. Szórakoztató és izgalmas, ahogy az elvárható. Csalódni nem fogunk benne. A korhatár indokolt, de hát egy akciófilm ne is legyen PG-13! Hibái megbocsáthatóak, a végeredmény megéri a mozijegy árát. 7,5/10
Smoking Barrels: Atomszőke duplakritika
John Wick-rajongóknak szinte kötelező. Leigh tehát nemcsak magasra tette a lécet, bőven meg is ugrotta azt, így a Deadpool 2. része most már biztos, hogy jó kezekbe került, a John Wick 3-nak viszont nem lesz egyszerű dolga.
9/10
VOX.hu - Atomszőke
Charlize Theron színészi karrierje nagyjából húsz éve indult, de még soha egyetlen rendező sem adott neki egy igazi, tőről metszett sztárszerepet. Csak a tehetségének köszönhető, hogy ennek ellenére is sztárrá vált, de ami késik, szerencsére nem múlik: Theront még sosem láthattuk annyira menőnek, mint az Atomszőke főszereplőjeként. 80/100