The Conjuring 2

James Wan
James Wan
Frances O'Connor
Patrick Wilson

A paranormális jelenségek feltárásával foglalkozó Ed és Lorraine Warren ezúttal Angliában próbál pontot tenni egy megmagyarázhatatlannak tűnő ügy végére. Egy egyedülálló nő kéri a segítségüket, aki négy gyermekével egy öreg házban él, és egyre különösebb dolgokat észlelnek. A páros rögvest… Több

Rendező: James Wan
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság, Kanada
Premier (HU): 2016.06.09. | HBO Max (2022.07.04.)

2024.03.05 SzimikeésBéci

Nem kellett csalódni a folytatásban, abszolút hozta azt a színvonalat, mint az első résznél. Garantált itt is a félelem, illetve az izgalom. Aki még nem látta esetleg, mindenképp pótolja.

2021.07.12 Laca//Ho/rr/oR//

Minőségi folytatás, újra akcióban a Warren házaspár!!!

Sokszor nem úgy sikerül a 2. része egy adott filmnek, mint ahogyan azt elképzelték, és ritkán marad meg azon a szinten, mint a legelső. A horror műfajában már jól ismert James Wan most sem hazudtolta meg önmagát, és egy nagyszerű folytatást tett le a... Teljes kritika

Az első film nagyon nagyon tetszett....Tökéletesen eltalálták a szereplőket, és a történet is fantasztikus volt!Ijesztett, és elgondolkoztatott egyszerre....A második epizód egyenlőre csak kapaszkodik....A maga nemében fantasztikus, de sokat vesztett az újdonság érzéséből!!!

2020.10.27 elekm90

Szerintem nem üti meg az első rész szintjét, bár kétségkívül vannak benne iszonyat jól megcsinált jelenetek, például a "fotelos". Azt éreztem, hogy nem tett jót neki, hogy a készítők sokszorosan emelni akarták a tétet, egyszerre annyi démont zsúfoltak bele, hogy már vártam, mikor tűnik fel Matt Damon vagy Damon Wayans :)

2016.06.10 MMcFly2015

Szerintem ennek a filmnek nagyobb a füstje mint a lángja. Egy tökéletes előzetessel és látványos reklámokkal-képekkel promozták, az ,,év horrorját". Az tény, hogy igényesen van felépítve a bő két óra hossza, ugyan olyan stílusban bontakozik ki a tör... Több

A film összbevétele 320 392 818 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 195 678 687 forintot termelt. A hazai mozik összesen 142 818 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Érdemes tudni, hogy a lefelé forduló kereszt nem feltétlenül a gonosz jele. Szent Pétert így feszítették keresztre, mert nem tartotta magát méltónak arra, hogy Jézushoz hasonlóan feszítsék meg.Szerző: JRD

A valóságban a keresztek nem fordultak lefelé. Ezt csak a borzongató hatás kedvéért tették bele a filmbe.Szerző: JRD

A Warren házaspár házában játszódó jeleneteknél a háttérben többször is megfigyelhető a "Valak" név, ami a filmben szereplő démon neve, kvázi ezzel előre elspoilerezték a film végét.Szerző: smash1205

A filmbéli Warren házaspár sokkal szimpatikusabb, mint az eredetiek.Szerző: JRD

(2016. 06. 10.)
Küzdve küzd és bízva űz
Újabb fejezet a Warren házaspár életéből, avagy James Wan még mindig tud ijesztgetni. S ez még úgy is igaz, hogy a nem minden ok nélkül sztárolt rendező beleesett a kortárs hollywoodi folytatások népszerű csapdájába: kényelmesen túlnyújtózott az ideális játékidőn. KOVÁCS GELLÉRT KRITIKÁJA. Több

(2016. 06. 10.)
Küzdve küzd és bízva űz

(2016. 06. 14.)
A film mögött álló temérdek munka láttán különösen fájó, hogy mennyire túlírt mozi lett a Démonok között 2. Legalább fél órát gond nélkül ki lehetett volna vágni, az aprólékosan felépített krimi-szál pedig legnagyobb bánatomra egyszerűen kifulladt még a csattanó előtt. Több

(2016. 06. 22.)
Démonok között 2
Egy démoni vágót igazán megidézhettek volna a film kedvéért. 70/100 Több

(2018. 08. 30.)
A Démonok között 2 tökéletes élményt nyújt azok számára akik egy kis borzongásra vágynak, és habár horror fanatikusoknak is erősen ajánlott néznivaló, nekik talán egy kicsit lagymatag lesz az összhatás. Több