The Deadly Spawn

Egy földönkívüli, aki egy meteorral érkezett a földre, beköltözik egy házba és hamarosan emberekkel csillapítja étvágyát.

(mamiéstöti2)

Rendező: Douglas McKeown
Premier: 1983

2023.08.03 Jocpappa

Hangulatos, ódon néznivaló

Sztorija nincs sok, de van egy jó kis fura hangulata, bizarr stílusa. Jópofák ezek a Deadly Spawnok.

Nem mindennap nézném

Ó, azok a nyolcvanas évek! A giallónak leáldozóban, a slasher pedig teljes gázt adott. A digitális technika kezdett teret nyerni, a rendezők és színészek egy új generációja pedig már kopogtatott azon a bizonyos ajtón. De még általánosságban a horr... Teljes kritika

2020.10.01 Kóborló

Borzalmas gumiszörny a pincében

Oh, azok a csodálatos, az 50-es és 60-as években készített, földönkívüli létformákat bemutató szörnymozik. Bár nem volt szerencsém sokukhoz, de azért még én is láttam egy-két alkotást ezek közül (bár szinte alig emlékszem ezekre). Na már most, jelen ... Teljes kritika

A filmet csak az amerikai és a japán mozikban mutatták be.Szerző: Kóborló

A film költségvetése még a korához képest is nagyon alacsonynak mondható, csupán 25 000 dollár volt.Szerző: Kóborló

A film forgatókönyvírójának és rendezőjének, Douglas McKeownnak ezidáig ez a film az egyetlen rendezése.Szerző: Kóborló

Több ázsiai országban egy későbbi filmet (ez a film az 1990-ben készített Metamorphosis: The Alien Factor, idehaza az Átváltozás címen ismert alkotás volt) úgy mutattak be, mintha ennek a filmnek a folytatása lenne. Ráadásul még a címét is módosították The Deadly Spawn 2. - The Metamorphosisra.Szerző: Kóborló

(2018. 02. 28.)
És mint említettem volt, bár akadnak benne sutaságok (kissrác film végi erőltetett szörny-felrobbantása) üde színfoltja lehet a nyolcvanas évek gumiban bővelkedő szörnyes filmeknek!
Értékelés: 7/10 Több