elekm90
Callie Hernandez

Két fivér visszatér ahhoz a szektához, amelyől évekkel korábban együtt menekültek el. Itt aztán ráébrednek arra, hogy a szekta hitelvei sokkal józanabbak és kézenfekvőbbek, mint azt korábban hitték.

(ps)

Forgatókönyvíró: Justin Benson
Premier: 2017

2023.10.24 kabel

Kicsit indie, kicsit nyitott, de legalább nem unalmas

Az Endless egy elég kis költségvetésű film, és ezt érezni mind a vizuális világon, mind a színészkedésen, de ennek ellenére egy eredeti koncepciót dob fel, és egy idegen, de kicsit (meg)érthető világot láttat. A történetünk a jobb fajta kozmikus horror kategóriájába esik, annak ellenére, hogy a legnagyobb jóindulattal sem horrorfilm ez, sokkal inkább misztikus thriller. Két testvér évtizedek után visszatér egy korábbi kommunába, mert rájöttek, hogy nem kezdtek semmit az életükkel. Meglepetésükre, alig valami változott, és egyre több furcsa dolgokkal találkoznak a sivatagban a tábor körül. Ezeknek a furcsaságoknak a megismerése és megértése a film központi eleme. Milyen világot fogadunk el, milyen életet látunk magunkban, és az örök boldogság ára mekkora – egy érdekes kérdéskör, bár a film csak nagyon gyengéden érinti ezeket, mégis bennem maradtak. A kozmikus horror elem és amellett vagy ellen való fellépés motiválja a két testvért, és a film konklúziója bár kiszámítható, mégis kielégítő. Igen kevés ilyen jellegű film készül, mely szép lassan lopja be magát az agyadba, és világának elemei csak pont annyira idegenek, hogy ne legyenek túl furák elsőre. A Lovecraft jellegű világképet kevesen értik meg, de itt most sikerült, még akkor is, ha technikailag nem is túl jó a mozi.

2021.03.22 elekm90

3,5 csillagos film számomra, amit felfele kerekítek, mert összességében egy nagyon ambiciózus, egyedi és ötletes, kis költségvetésű indie horror/sci-fi. Az alapötlet jó, ugyanakkor érződik rajta, hogy ezt a misztikumot csak úgy "l'art pour l'art" ter... Több

2018.07.23 Milanman

A The Endless egy H. P. Lovecraft idézettel indít, ami a szerző műveit ismerve kellő nyugtalansággal töltött el. Ahogy egyre jobban belefolytam a film történésébe, folyamatosan erősödött bennem ez a nyomasztó, bőr alá bekúszó érzés, amit egészen a fi... Több

2019.07.16 Bizsu82

Borzongató, izgalmas thriller. Hozza azt, amit a kategóriától elvártam. Magával ragadó, lelkileg hatásos film, tele izgalommal. Jól összerakott, színvonalas.

2017.09.28 OrSi

Vizuálisan abszolút ott van a film, de máskülönben nem egy nagy élmény az egész. Számomra teljesen felejthető volt, egyszóval, érdemes megnézni természetesen, de nem egy emlékezetes alkotás. :(

A film összbevétele 272 020 dollár volt (imdb.com).

A filmben többször felcsendülő, "House of the Rising Sun" című dalt azért választották a készítők, mert az alkotás a közkincs (public domain) kategóriába esik, azaz nem védi szerzői jog, ezáltal jogdíj fizetése nélkül, szabadon felhasználható.Szerző: elekm90

Justin Benson és Aaron Moorhead a rendezésen kívül magára vállalta a forgatókönyvi, a produceri, az operatőri és a fényképezési munkákat is. Mindezek mellett szerepeltek is a filmben.Szerző: Creeps13