A védelmező

David Harbour
Alex Veadov
Melissa Leo
Denzel Washington

Robert McCall (Denzel Washington) évekkel ezelőtt visszavonult. Azelőtt kommandósként szolgált, de leszerelt, megrendezte a halálát, és új, nyugodtabb életet kezdett. Egy szörnyű bűncselekmény azonban felébreszti benne szunnyadó természetét. Robert egy fiatal lány megmentésére indul, akit orosz… Több

Rendező: Antoine Fuqua
Író: Richard Wenk
Forgatókönyvíró: Michael Sloan, Richard Lindheim
Premier (HU): 2014.09.25. | HBO Max (2022.10.28.) | Netflix (2023.04.15.)

2024.03.27 Tomipapi

Nagyon jó volt a film. Fordulatokban gazdag. Eseménydús.

2021.12.18 Harper

a nap véleménye

Az egyik legjobb Denzeltől

Bevallom az 1991-es Visszakézből óta nagy kedvencem Denzel Washington, aki abban a bizonyos 30 évvel ezelőtti, hihetetlenül jó akciófilmben (36 évesen) nagyon meggyőzőt alakított. Alig két évre rá, 1993-ban jött a Pelikán ügyirat és mindenki megtanulta a nevét. Eltelt 30 év, Denzel megöregedett, de jött a Védelmező 2014-ben, és újra meggyőzte rajongóit: még mindig helye van az élvonalban. Igen, az akkoriban épp 60 éves Washington tökéletesen hitelesen verte össze az orosz maffia killereit egy fiatal lány védelmében. A védelmező egy stílusos akciófilm, nagyon jó kameramozgásokkal, villámgyors verekedésekkel, rengeteg izgulnivalóval és egy jól kitalált alaptörténettel. Nekem bejött az egész, dicséret a Nap könnyei készítőjének, Antoine Fuqua rendezőnek. A 2018-as második epizód felét sem éri az elsőnek, bár az is Fuqua rendezése, valahogy hiteltelenebb a végeredmény. A műanyag érzés sajnos áthatja a jeleneteket. Az első Védelmezőt viszont minden akciófilm-rajongónak ajánlani tudom. Értékelésem erős 80%.

2023.06.20 Jerico

Villámgyors bunyók és a modern Robin Hood

Az Equalizer közbelép, ha valamiféle igazságtalanságot észlel, vagy egy kiszolgáltatott nő szorul védelemre. Ő Robert McCall, a korosodó egykori hitman, akit a hatvan éves Denzel Washington alakít. Nagyon jó a film atmoszférája, a megfontolt, mégis villámgyors bérgyilkossal. Chloe Grace Moretz is remek a terrorizált bevándorló bőrében. Tetszetősek az akciók, a sok bunyó és a film tempója is pörgős. Kapunk bőven izgulni valót, és ruszki maffiózókat is, teletetoválva. Csókás Márton, a magyar származású amerikai színész tökéletes választás a főgengszternek: markáns a kisugárzása, mondhatni tipikus rosszfiú. A film végén kettejük összecsapása élvezetes minden harcművészet kedvelőnek. Nálam ez a film erős 85%-os, és még a második része is megkapja ezt az értékelést. Legalább három-négy alkalommal megnéztem, és furcsa módon mindig élvezetes maradt. Ez a jó filmek egyik fontos ismérve: többször megnézve is jók maradnak. Sajnos Denzel Washington jövőre már hetvenn lesz, így egyre kevesebb hasonló szerepben láthatjuk. Pedig az egyik legjobb a műfajban.

2016.08.05 mamiéstöti2

Nagyon vártam ezt a filmet ehhez képest kissé csalódás volt. Önmagában egy középkategóriás akció film.

Denzel Washington hihetetlenül jó színész.Ebben a filmjében is nagyot alakít,és teszi ezt már nem fiatalon,ez azért megsüvegelendő.Adva van egy jó sztori,jó színészek,és hihetetlen képi világgal páratlan szórakozás.Erősen ajánlott film.

A filmben 22 ember leli halálát.Szerző: BRANTON

Denzel Washington és Antoine Fuqua második közös filmje.Szerző: dailyfilmsan

Gerard Butlert esélyes volt Robert McCall szerepére. Szerző: dailyfilmsan

Chloë Grace Moretz-nek volt egy külön orosz tanára, aki a forgatásokon a nehéz elemeket fonetikusan leírva, táblákon mutatva segítette a színésznőt. Szerző: dailyfilmsan

(2019. 04. 23.)
A védelmező legnagyobb gyengesége tehát egyértelműen a kiegyensúlyozatlan rendezés. Több

Értékelés: 7.5/10
(2015. 08. 06.)
Hetediksor:Re-Bourne
Milyen már, hogy egy Antoine Fuqua film Mark Twain idézettel kezdődik? Denzel Washington klasszikusokat olvas, miközben leszámol a helyi orosz maffiával. Egy nyolcvanas években futott sorozat főhősét kelti életre. Az ex-ügynök és a fiatal prostituált különös barátságának eredménye megszámlálhatatlanul sok hulla. Több

(2018. 08. 14.)
Denzel papa odavág
Ha kell folyik a vér, végig baromi igényesen van fényképezve és a történet is megfelelőképpen izgalmas. Látjuk, ahogy McCall figurája mennyire megváltozik a játékidő alatt, és egy csendes visszahúzódó férfiból egy naturalista és bosszúálló karakterré avanzsál. Több