Az ördögűző

The Exorcist

2023.12.15 Farkasember37

5 csillag az 1-re , 4 csillag a második évadra

Az első évad lenyűgözött, megmutatta azt, amit én is így gondoltam, hogy a katolikus szertartások szinte egyenlőek a nullával ördögűzés szempontjából, mivel tudomásom szerint egyedül Jézus nevében lehet ördögöket űzni, az összes többi módszer, mint a Szűz Mária által, a mártírok, angyalok által plusz megannyi litánia által nem lehet kiűzni semmit, maximum felbőszíteni. :D Ezt nagyon jól bemutatja a sorozat, ilyen szempontból a megvalósítás csillagos 5-ös , pláne ezek az úgynevezett átalakult végleges megszállottak, hát ez engem nagyon meglepett, és hihető is, hogy ilyen emberek épültek be a világ vezetői közé! Volt egy-két olyan dolog, ami a második évadban derült csak ki a főszereplőkről, ami nem tetszett, ezért az csak 5/4 es, ha úgy tetszik az első évad 10/10, a második 10/8. :)

Olvastam a kritikákat, és kissé meglepődtem rajtuk, mert amúgy nem volt annyira rossz. Szépen felépített, izgalmas sorozat, amiben kifejezetten jól játszanak a színészek. Ben Deniels különösen jól hozta a karaktert.

2017.04.16 indingo

Elég gyengének találtam az első évadot. Sok logikátlan lépés volt benne, kilógott a félrelépő pap története és kicsit unalmas is volt. Az utolsó két rész izgalmasabb volt, de ennyi.

2019.09.14 Ms. Akárki

Nagyon gyenge és silány minden tekintetben. Majd el aludtam rajta. Sajnos a szereplőgárda sem igen emelt a minőségén. Maximum egyszernézős, ha valaki kedveli az alapszálat.

2017.11.18 Bazzzsi

Az első évadot még megnéztem, de eléggé lightos kis sorozat. Kevés szereplőt mozgat és a sátános szál is eléggé elcsépelt egy idő után, így a most startoló 2. évadot már kihagyom.

2018.04.14 TomÁcs

Ez az a természetfelettiség ami abszolút távol áll tőlem. Akkor már inkább zombik, vámpírok vagy UFOk. Talán ez az elzárkózóttság miatt, de nem jött be a története.

2018.11.02 VvV

Nagyon beharangozták a filmet, hogy rettentően félelmetes lesz. Nem volt egy nagy durranás. Volt olyan rész, amiben alig történt valami.

2017.07.29 Lonka

Talán azért mert nem igazán hiszek ezekben a természetfeletti dolgokban, nem igazán jött be a sorozat. Több részben egy helyben toporgott a sztori és valahogy nem találtam kedvelhető karaktert sem.

2017.12.14 Greeta

Izgalmas sorozat egy sokat foglalkoztatott témában. Jól indul a sztori, sok a kérdés, majd egy picit leül. A vége megint izgalmas volt és egyelőre a második évad is érdekes.

2022.02.23 Greta

Igazi TV-sorozat hangulata van, nem lépi át a középszerűség mezőnyének határait, de a felső határon mozog, szépen teljesíti a feladatát. Mindkét évadnak jó a sztorija, Jeremy Slater profi író, ügyesen vezeti a néző figyelmét. Nem ad újszerűt, ragaszk... Több

2019.02.03 Timcsi

Akit érdekel a téma, azok számára kötelező alkotás. A története jól építkezik és van benne fordulat is.

2019.04.23 petraszab

Az ördögűzéses témát eddig mindig nagyjátékfilmben kaptuk, úgy működött. A sorozatban történő megvalósítás nem jött be.

2016.10.11 spikeZ

a pilotnak csak a vége volt ijesztő, nem voltam benne biztos, hogy akarom-e tovább nézni, de aztán mégis, és jól tettem. kellemes fagyos hangulat, és nagyon szimpatikus szereplők. részemről OK, és várom a folytatást

2017.02.22 Krisz111988

Remek alkotás!Bátran ajánlom mindem horrorkedvelőnek!Na meg azoknak is akik nem szeretik a műfajt!Elég sok évadot ki lehetne hozni belőle!Csak a minőség maradjon!A szereplők is remekül alakítottak! Jár az 5 csillag! :)