The 5th Wave

Maria Bello
Veronica Merrell
Vanessa Merrell
Chloë Grace Moretz

Földönkívüli idegenek akarják elfoglalni a Földet. Öt hullámban mérnek csapást az emberiségre. Első lépésként megfosztják az emberiséget az energiától, majd lerombolják a városokat, harmadik lépésben járvány sújtja az embereket, míg a negyedik lépésben támadásba lendülnek és gyilkolnak. Az… Több

Rendező: J Blakeson
Író: Rick Yancey
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier (HU): 2016.01.14. | Netflix (2019.12.20.)

2024.03.09 Tomipapi

Amilyen jól indult a film, úgy laposodott el hirtelen, mikor megjelent a 2., 3. hullám. Sőt idegesítő lett. Egy ügyetlen lány, aki nem ért semmihez, folyton okoskodik. Amikor megmenti egy pasi, mikor lövést kap a lábába, magához térve azon nyomban ne... Több

Tényleg velem van a baj? (Young Adult)

Manapság óriási divat a young adult irodalom. De tényleg. Mit is takar ez a kifejezés? Gyorsan és érthetően megpróbálom elmagyarázni annak, aki nem tudja. A YA egy olyan világot mutat be, és általában is az a helyszín, persze itt, a Földön, ami egy u... Teljes kritika

2017.04.15 indingo

A történet tetszett, de sok megválaszolatlan kérdés maradt még bennem. Tudom, hogy lesz még folytatása, de akkor is. Bizonyos jelenetek elnagyoltak voltak, nem volt eléggé kidolgozva.

2016.12.02 HercegPeter

Beavatott, Éhezők viadala, Útvesztő és Ötödik hullám. Mind különböző mégis mind ugyanaz. Ugyanazok a fordulatok, az érzelmek és majdhogynem az egész történet. Csak mind más-más háttérrel. Semmi újat nem tudott mondani nekem ez a film.

2021.04.18 Emmersson

Értékelhetetlen!

Több lehúzó kritikát olvastam, de úgy vagyok vele, hogy majd én kialakítom az álláspontomat... Megnéztem. Ez egy fos! A leányzó nevét eddig nem jegyeztem meg, de eztán nagy hendikeppel indulnak nálam Chloe Grace Moretz filmjei. Ez egy anti-színésznő... és valami rettenetes a szája, állatoknak rajzolnak hasonlót gyerekek. Nulla mimika, csak az a borzalmas fej... Fúj! Jaa... a történetről azért nem beszélek, mert nincsen. Illetve van, de 20 filmből összeollózva. 2016-ban ez már sértés a nőkre nézve.

A film összbevétele 109 906 372 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 78 565 215 forintot termelt. A hazai mozik összesen 64 543 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A filmet 38M $-ból forgatták le 2015 januárjában.Szerző: dulkap

A dal, amit Cassie Samnek énekel, a Coldplay Don't Panic című száma. Szerző: dulkap

Tye Sheridan, Nick Robinson és Mitchell Hope is részt vett a meghallgatáson Ben Parish szerepére.Szerző: dulkap

A filmhez leforgattak egy szexjelenetet is Cassidy és Evan közt, de a végső verzióból végül kimaradt.Szerző: dulkap

(2016. 02. 03.)
Tessék-lássék, nyögvenyelős apokalipszis
Érdekes felvetés, gyenge kivitelezés, sőt, egyhelyütt Windows 98-as progikat megszégyenítő grafika. Az 5. hullám sem lesz új Éhezők viadala. Több

(2016. 01. 18.)
A young adult könyvadaptációk sora bizonyára örömmel üdvözli köreiben Az 5. hullámot, mert mellette a többi egészen felértékelődik. Több

(2016. 01. 15.)
Nem túl fantáziadús sci-fi akciófilm, a Red Dawn, Az Invázium, és Black Hawk Down által kitaposott ösvényen. Több

Értékelés: 2.5/10
(2016. 01. 15.)
Van az az élmény, amikor a moziban ülve kínosan érzed magad, amiért a filmet nézed, Az 5. hullám pontosan ezt az élményt kínálja.

Értékelés: 5.3/10
(2016. 04. 24.)
Egy kidolgozatlan, minden eredetiséget nélkülöző alapból egy hasonló jelzőkkel bíró adaptáció született, ami gyorsan eltűnik majd a süllyesztőben – ne fecséreld rá az idődet, hidd el, nem éri meg.
Gotham Lovagjai
Andor